Pala,"Cem Evinin Kurulmasına Destek Vereceğim" Dedi

Gösterim: 3562

Emirdağ Belediye Başkanı Cengiz Pala, Cumartesi akşamı saat 19.00 sularında ilçemiz yeni mahallede ikamet eden edelerle Emirdağ Ehlibeyt Kültür Derneği evinde bir araya geldi.

Evde herkesle toklaştıktan sonra, Pala yaptığı konuşmada; Sevgili hemşerilerim hepinizi saygıyla selamlıyorum. Gönül isterdi ki sizlerle Muharrem ayında tutulan orucun iftarında beraber olmak isterdim. Sizden davet bekledim, davet gelmeyince ben geldim, sizlerle sohbet etmeye.

Emirdağ Ehlibeyt Kültür Derneği Başkanı Mustafa Ateş; sayın başkanım çok yoğun tempoda çalışıyorsunuz zamanınızı almayalım istedik. Benim aklıma geldi amma arkadaşlarla istişare edip sizi davet edemedik, inşallah seneye ağırlarız.

Buraya gelmişken mahallemizin sorunlarından bahsetmek istiyorum.”askeriyeden sonra olan yollarımız ara sokaklar çok kötü buralarda çalışmalar yapmanızı istiyoruz, Kanalizasyondan dolayı sıkıntı var. Aşırı yağışlarda kokudan duramıyoruz. Bu yıl fazla düğün olmadı, ekonomik sıkıntı çeken ailelerimiz var, Yazın besicilik yapan kotraların kokusundan durulmuyor başkanım, yatalak bakıma muhtaç 10-15 insanımız var bunlar bizim problemlerimiz. Ama en önemlisi Derneğimize yapılan bağışla 542 metre kare bir arsamız var buraya Cem Evi yapmak istiyoruz. Esas yardımı bu konuda bekliyoruz.

Sevgili hemşerilerim; Geçmiş geçmişte kaldı, ben sadece AK Partililerin değil tüm Emirdağlıların Belediye başkanıyım. Vebali olan bir görevi üstlendik, sizler için ne yapılacaksa ben varım. Ben sizin hizmetkarınızım. Siyaset yapmaya değil hizmet yapmak için aday oldum ve seçildim. Kışın asfalt çalışması yapmıyoruz parkede döeşemeyeceğiz çünkü asfalt ve parkeler patlıyor boşa masraf ediliyor. Baharın ucuyla asfaltlama, parke ve yol çalışmalarına tüm hızıyla başlayacağız. Yollarınızı yapacağım ama baharın başlangıcıyla.

Kanalizasyonla ilgili çalışmalar yapılıyor bahsedilen yerden ve sorundan haberim var çay dersi projesi gerçekleşsin rahat edeceğiz. Bu sorunlar geçmişten gelen sorunlar. Yurt dışına giden hemşerilerimiz evlerini yaptırmaya başladığında başlamış teknik hatası olan çok ev var kod farkını bile alamamışlar evler yapılırken şimdi problem oluyor. Yol devam ederken karşına ev çıkıyor buraya nasıl ev yapma izni verilir nasıl ev yapılmış siyasi çıkarlarla. Alt yapıya önem verilmeden sen git evini yap denmiş sanki bazı mahallelerimizin çoğu yerinde hisseli tapu üzerine tapusuz evler var durum böyle olunca şimdiye kadar tamamlanması gereken alt yapı çalışmaları geç kalmış durumda. Biz inşallah bu eksiklikleri elimizden geldiğince tüm mahallelerde tamamlamaya çalışacağız.

Ekonomik sıkıntıyı atlatmak sizin elinizde Toplanın bir lokal kurun meydanda iş bağlamayın, dediklerim sizin yapacağınız şeyler ben ne yapabilirim, İŞ-KUR ile bir anlaşmamız daha olacak mevsimlik işçi alımında öz Emirdağlı, Emirdağ’ın yerlisi olarak sizinde çalışma hakkınız var İŞ-KUR’a müracaat edin kayıt olun göreceksiniz sizlerden de bu ekipte çalışan olacaktır. Biliyorsunuz Belediyeye ait bir sevgi mağazamız var oradan dudumu iyi olmayan ailelere giysi yardımında bulunuyorduk. Birkaç aya kalmaz sevgi marketi de açacağız yine buradan muhtaç ailelere gıda yardımında bulunacağız.

Kotralara gelince Emirdağ’ın göbeğinde belediyenin arkasında da besicilik yapan hemşerilerimiz var yani bu problem her mahallemizde var. Besicilik yapanlara niye besicilik yapıyorsun diyemeyiz. TOKİ ile görüşmelerimiz var Emirdağ-Tabaklar mevkiinde besicilerimizin kullanacağı bir yer yapılacak. Yer yapıldığında besicilik yapın ama şehir içinde yapmayın diyebilme hakkına sahip olacağız. Allahın izni ile bu yıl bu projemiz başlayacak. Tüm Emirdağlılar bu durumdan bu şekilde kurtulmuş olacak.

Yatalak ailelerimize ise devlet elini uzatıyor. Bakıma muhtaç kişiye akrabası ya da aileden birini bakıcı olarak görevlendiriyor ve her ikisine de maaş bağlıyor. Bu sosyal imkandan faydalanın. Gerekli prosüdürleri arkadaşlarımız size anlatsın.

Gelelim Cem Evinize; arkadaşlar ben bu konuyu dile getirdiğimde bazı encümen arkadaşlar olmaz dediler. Olmayacak bir şey yok Belediye olarak Cem Evinizin kurulmasında size yardım edeceğim. Pala sözü veriyorum. Cem evinin kurulması için size tam destek veriyorum.

Ben sizi dinledim benimde sizden isteklerim var. Emirdağ kültürünü müziğni yaşatmak sizlerin elinde org çıktı mertlik bozuldu. Yeni yetişenlerden ne keman çalmasını bilen var, ne klarnet çalmasını bilen var ne çümbüş çalmasını. Emirdağ müziğinin içinde olan enstrümanları yeni yetişen çocuklarınıza Allah rızası için öğretin. Emirdağ Musiki cemiyetini kurun yerel kıyafetlerinizi yerinizi temin etmek benden Kültürel değerlerimiz yozlaşmasın. İnsanlar arasında ayrım yapmak bizim işimiz değil, Yaratılanı çok seviyoruz yaratandan ötürü, saygı ve sevgilerimi sunuyorum. Dedi

Emirdağ Ehlibeyt Derneği ikinci başkanı Mehmet Erçetin; Sayın başkanım bizler genelde seçimden seçime hatırlanan insanlarız. Yaptığın yeniliklere ve ilklere bir yenisini daha ekledin. Cem evi yapımında vereceğiniz destekten dolayı dernek adına çok teşekkür ediyorum. Bizleri ziyaret ederek onurlandırdınız sağ olun var olun. İnşallah sizleri ikinci bir beş yılda hizmette görmek istiyoruz.

Pala; ikinci kez aday olmayı düşünmüyorum ya nasip kısmetse hizmete devam ederiz dedi

Emirdağ Ehlibeyt Kültür Derneği Başkanı Mustafa Ateş; Derneğimizin yeni kurduğumuz resmi bir sitesi var www.ehlibeytderneği.com bu siteyi daha da geliştireceğiz. Cem evinin yapımında yardım etmek isteyen hayırsever vatandaşlarımız olabilir bu amaçla da Türkiye İş Bankası şubesinde bir hesap açtırdık Hesap No; 4022-357172’dir bizlere 0 544 486 4885 veya 0 545 406 0132 nolu telefondan ulaşabilirsiniz. Ehlibeytin evinde Cem evinde bir tuğlam olsun istiyorsanız yardımlarınızı bekliyoruz. Dernek olarak sosyal faaliyetlerimizde olacaktır. Belediye Başkanımız Cengiz Pala’ya ziyaretlerinden ve desteklerinden dolayı teşekkür ediyoruz.

Belediyenin yaptırdığı aşureler toplantıda ikram edildi ve evlere dağıtıldı.

Comments are now closed for this entry