Emirdağ Arıtma Sistemine Kavuşacak

Gösterim: 2321

Çevre ve Orman Bakanı Müşaviri Nejdet Demiral, Belediye başkanı Cengiz Pala’yı makamında ziyaret etti. Emirdağ Belediye Başkanı Cengiz Pala yapılan görüşmede; Emirdağ’ın yıllardır problemi olmaya devam eden arıtma sistemi ihtiyacını, alt ve üst yapı çalışmalarının ne durumda olduğunu ve çaydere projesini anlattı. Karşılıklı fikir alışverişinde bulunulan görüşmede Çevre ve Orman Bakanı Müsteşarı Nejdat Demiral; arıtma sistemi ile ilgili projenizi hazırlatın bizde Emirdağ’ın bu büyük sorunundan kurtulması için yardımcı olalım diyerek, Emirdağ adına hayırlı bir haber verdi. Belediye Başkanı Cengiz Pala konuklarına Ziraat odası restorantında öğle yemeği verdi. Çevre ve Orman Bakanı Müşaviriı Nejdet Demiral saat 14.00 sularında ilçemizden ayrıldı.

Emirdağ Belediye Başkanı Cengiz Pala; “Emirdağımızın yıllardır çözümlenemeyen arıtma sistemi ihtiyacımızı Çevre ve Orman Bakanımız Veysel Eroğlu’na anlatmıştım. Her telefon görüşmemizde dile getirdim. Nejdet Beyin dediği gibi biz Emirdağ Belediyesi olarak en kısa zamanda arıtma sistemi projemizi oluşturup hayata geçireceğiz. Emirdağ çaydersine akan ve etrafa kötü koku salgılayan lağımdan; Emirdağ halkını, Elhan ve Averen köylerinde yaşayan vatandaşlarımızı arıtma sisteminin hayata geçmiş olması ile bu durumdan onları kurtarmış olacağız.

Aslında bugün benim için tarihi birgün niteliği taşıyor. Yarayan kanalarımızdan birini daha tedavi etmenin mutluluğunu yaşıyorum. Hadi hayırlısı gözümüz aydın. Projelerimizin hepsini tek tek hayata geçirerek Emirdağ’ın çehresini değiştirmeye devam edeceğiz.Çevre ve Orman Bakanımız Veysel Eroğluna binlerce teşekkür ediyorum” dedi.

Comments are now closed for this entry