Emirdağ Belediye Başkanı Cengiz Pala´nın girişimleri ile Toki evleri sonundaki eski çöplük diye bilinen alana 500 bin fidan dikimi için çalışmalara hız verildi. Günlerdir onlarca kadın çalışan tarafından fidan ekimi gerçekleştirilen alanda incelemelerde bulunan Afyon Orman İşletme Müdürü Zekeriya Mere, İlçemiz Kaymakamı Zekeriya Güney, Belediye Başkanı Cengiz Pala Emirdağ Orman İşletme Müdürü Emel Yıldız çalışmaları yerinde inceleyerek, yetkililerden konu ile ilgili bilgi aldı.

Vatandaşların da katıldığı incelemelerde Kanal 3 Televizyonu ekibi de hazır bulundu. Çalışmalarla ilgili Basın´a açıklama yapan Başkan Pala ´ Bir zamanlar çöplük olarak kullanılan alanda günlerdir ekiplerimiz çalışma yapıyor diğer yandan da fidan ekimi gerçekleşiyordu. Bu zamana kadar ağaçlandırma adına yapılan en önemli çalışmayı yerinde incelemek ve bilgi almak için misafirlerimizle bu alanda incelemelerde bulunuyoruz. 500 bin fidan ekimi ve dikimi gerçekleştirilecek bu alan inanıyorum ki Emirdağ´ın çehresini değiştirecek. Artık Yeşil Emirdağ sözünü tekrar hatırlama zamanımız gelmiştir. Bu çalışmalarda önemli katkısı olan Müdürümüz Zekeriya Mere´ye bir kez daha teşekkürü borç biliyorum dedi.

Zekeriya Mere ise yaptığı açıklamada ´ Emirdağ´ın yeşillenmesi adına çok önemli bir adım olarak gördüğümüz 500 bin fidan çalışmaları istediğimiz ölçüde yürüyor. Bu çalışmalar hız kesmeden devam edecek ve Emirdağ kısa zaman içinde yeşil Emirdağ olarak tarihteki yerini alacak.500 bin fidan ekimi ve dikimi gerçeten çok önemli bir sayıdır. Emirdağ´ına hayırlı olsun´dedi.

Kaymakam Güney ise ´ Bir zamanlar çöplük olarak kullanılan bu alanda yapılan çalışmalar sonrasında yeşil alan Emirdağımızın çehresini değiştirecektir. Emirdağ´ına hayırlı olsun´dedi. Başkan Pala ve misafirleri yapılan incelemeler sonrasında Ziraat Odası restourantın´da topluca yemek yedikten sonra ilçemizden ayrıldı.