Tüm yurdumuzda olduğu gibi, Afyonkarahisar'ın Emirdağ ilçesinde, ilk ve ortaöğretim okullarında yarıyıl tatili bugün başlıyor.
24 Eylül 2009 tarihinde başlayan 2009–2010 eğitim-öğretim yılının, ilk yarısında 436 öğretmen Bir Anaokulu,33 İlköğretim okulu 4912 ilköğretim öğrencisi
ve Yedi Ortaöğretim kurumunda 1222 lise öğrencisi eğitim gördü.
Karne Dağıtım Töreni Düzenlendi
2009–2010 eğitim-öğretim yılının, ilk yarısının sona ermesi ile Emirdağ Mithat Paşa İlköğretim, İnkılâp İlköğretim, Fatih İlköğretim Okullarında düzenlenen karne dağıtım törenine Emirdağ Kaymakamı Zekeriya Güney, Afyonkarahisar İl Milli Eğitim Şube Müdürü Musa Dinçgez, Emirdağ İlçe Milli Eğitim Müdürü Gıyasettin Taş ve öğrenci velileri katıldı.
Karne dağıtım törenlerinde öğrencilere kısa tavsiyelerde bulunan Emirdağ Kaymakamı Zekeriya Güney öğrencilere tatil süresince dinlenmenin yanında kitap okumalarını söyledi.


Öğrenciler ve öğretmenler yaklaşık 2 hafta tatil yapacak.
2009-2010 eğitim öğretim yılının ikinci yarısı 8 Şubat Pazartesi günü başlayacak. Eğitim öğretim yılı 18 Haziran Cuma günü tamamlanacak.
İkinci dönem, ilköğretim ikinci kademe öğrencileri ile lise son sınıf öğrencileri için sınav heyecanıyla geçecek.
İlköğretim ikinci kademe öğrencileri Seviye Belirleme Sınavlarına (SBS) katılacak. Milli Eğitim Bakanlığının sınav takvimine göre, SBS, ilköğretim 6. sınıf öğrencileri için 12 Haziranda yapılacak. İlköğretim 7. sınıf öğrencileri SBS'ye 6 Haziranda, 8. sınıf öğrencileri ise 5 Haziranda girecek.
İlköğretim 5. sınıf ile liselerin 9, 10 ve 11. sınıflarında okuyan öğrencilerin katıldığı Parasız Yatılılık ve Bursluluk Sınavı (PYBS) 2 Mayısta gerçekleştirilecek.
Lise son sınıf öğrencilerinin katılacağı üniversiteye giriş sınavlarının ilk aşaması Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS) için 18 Ocak Pazartesi günü başlayan başvurular 12 Şubatta sona erecek. YGS 11 Nisanda yapılacak. Üniversiteye girişte ikinci aşama olan Lisans Yerleştirme Sınavları'nın (LYS) başvuru tarihi 3-14 Mayıs, LYS tarihleri de 19-20 Haziran ile 26-27 Haziran olarak belirlendi.