Başkan Ak Masa da Halkı Dinledi

Gösterim: 1909

Emirdağ Belediye Başkanı Cengiz Pala 11 Şubat Perşembe Günü saat 09.00 ile 12.00 arasında halktan gelen istek, dilek ve şikâyetleri dinledi.  Halka daha yakın olmak belediyeye işleri dolayısıyla gelemeyen, hatta yurt dışında olan vatandaşlarımız için Perşembe sabahlarını halkı dinleme ayıran Belediye Başkanı Cengiz Pala’ya ulaşmak için (272) 4427801 den 130 u tuşlayarak görüşülebiliniyor.
Belediye Başkanı Cengiz Pala Ak Masa’ya gerek mail yoluyla, telefon yada dilekçe ile başvuruda bulunan vatandaşlarımıza mutlaka geri dönüş yapıldığını ifade ederek, açıklamalarında şu görüşlere yer verdi  “Vatandaşlarımız, Belediye hizmetleri ile ilgili tüm taleplerini Ak Masa’ya sözlü olarak, dilekçeyle yazılı olarak, birde telefonla yada internet üzerinden mail yoluyla taleplerini iletebilmektedirler.
Vatandaşımız ayrıca taleplerini iletmek için Başbakanlık İletişim Merkezi (BİMER) üzerinden sisteme girerek bize ulaşa bilirler.  Arkadaşlarımız bunlarında takibini yapmaktadır. Buraya gelen tüm talepler, ilgili birime gönderiliyor ilgili birimler çalışmasını, araştırmasını yaptıktan sonra vatandaşımıza mail yoluyla gelmiş ise mail ile telefonla gelmiş ise telefonla yâda gerekiyorsa yazılı olarak mutlaka cevap verilmektedir. Yine Başbakanlık İletişim Merkezi üzerinden  (BİMER) gelen talep varsa da cevap ilgili kişiye iletiliyor.  Bendeniz de ayda birkaç gün periyodik hale getirerek vatandaşlarımızın taleplerini bizzat kendim cevaplamak istiyorum. Ak Masa, vatandaşımızın bir telefon kadar yakınında olan,  ya da telefonla değil “bizzat gelmek istiyorum” dediği zaman bir çay, kahve sıcaklığında her zaman rahat ulaşabileceği bir mekândır. Tüm vatandaşlarımızı belediye hizmetleri ile ilgili taleplerini, tavsiyelerini, eleştirilerini ve beklentileri konusunda Ak Masa’ya çağrıda bulunmaya davet ediyorum.” Dedi.
İlk gün halkın yoğun aramalarından dolayı sevinç duyduğunu belirten Başkan Pala “Gelen telefonlardan genellikle takdir alıyoruz. Dilek ve temennileride hemen talimatımla yterine getirmeye çalışıyoruz.” Dedi.

Comments are now closed for this entry