Yeni Mahalle’den Başkan’a Tam Destek

Gösterim: 1613

İlçemiz Belediye Başkanı Cengiz PALA tarafından geleneksel hale getirilen mahalle toplantılarına 13 Şubat 2010 Cumartesi günü Yeni Mahalle’de devam edildi. Toplantıya yaklaşık 100 kadar mahalle sakini katıldı. Toplantı sırasında Başkan Pala devam eden projelerden ve planlarından bahsederken vatandaşlar gündeme yönelik sorular sordular.
Emlak vergileri konusunda bir vatandaş “Sayın Başkanım yaygara ile iş yapılıyor. Ben vergimi öğrendim öyle aman aman bir artış söz konusu değil. Ancak arsaların vergisi biraz artmış” derken Başkan Pala vatandaşa teşekkür ederek konuyla ilgili açıklama yaptı ve artışların geniş katılımlı yeminli bir heyet tarafından T.C kanunlarına uygun olarak düzenlendiğini dile getirdi. Kanunları bilmeyenler açar bakarlar derslerini alırlar diye de eklemeyi ihmal etmedi.
Yine açık otopark konusunda da vatandaşların teşekkürlerini kabul eden Başkan Pala bu bir değişim süreci ve iyiye gidiş mevcut. Sizler de bizler de bunu görüyoruz. Aynı uygulama bizden alınan şartname örneği ile Bolvadin’de başladı. Sandıklı’da zaten yapılıyordu. Ancak siz de söylediniz bu konuda da kafasını kuma gömenler var. Bu dedikodulara ve asılsız iddialara kulak asmamanız beni çok mutlu etti dedi.
Bir vatandaşın “Başkanım bugüne kadar yaptığınız hizmetleri takdir etmezsek bizi Allah taş eder. Ben size oy vermedim ama o kapıyı ben dahil herkese açık tuttunuz, herkese eşit yaklaşıyorsunuz. Lütfen böyle devam edin. Allah ömrünüzü uzun etsin başımızdan eksik etmesin.” Sözleri üzerine hayli duygulanan Başkan Pala “Allah sizleri başımızdan eksik etmesin. Bizim kapımız herkese açık. Alnı açık olan kanunsuz kuralsız iş istemeyen kendi menfaatini düşünmeyen herkes o kapıyı çalmadan elini kolunu sallayarak giriyor dertleşiyoruz. Biz böyle başarılı oluyoruz. Halktan gizlediğim bir şey olsa o kapıyı açmam kimseyi içeri almam. Borcum olsa icraatlara devam etmem. Belediye alnı açık, namuslu, dürüst Emirdağlıların. Öbürleri zaten o kapıdan girme yüzünü de cesaretini de bulamayıp dedikodu yayıyorlar. Biz 2014 Mart ayında gideceğiz önemli olan gökkubede hoş bir seda bırakmak” dedi.  
Konuşması sık sık alkışlarla kesilen Başkan Pala vatandaşların sorunlarını birim amirlerine not aldırarak hemen çözülmesi konusunda talimat verdi. Toplantıdan ayrılırken bayanlarla da sohbet eden Başkan Pala yaptığı kısa değerlendirmede “Değerlendirmeyi  Emirdağ halkı çok iyi yapıyor. Muhtarım Yüksel Bey kardeşime de çok teşekkür ediyorum. Bu mahallemizde ciddi alt yapı sorunları göze çarpıyor en kısa zaman çözeceğiz. Sizler de yapılan değerlendirmelere şahit oldunuz ama elbette kafasını kuma gömmek isteyenler olmaya devam edecek. Dedikodularla, safsatalarla ve yalanlarla önümüzü kesmeye çalışanlar başka bir yol denesinler.” Dedi.
Toplantı sonrası oldukça neşeli ve mutlu olduğu gözlenen Başkan Pala Belediye çalışanlarıyla da kısa bir değerlendirme yaptı ve ilçemizin giriş çıkışlarında ve muhtelif yerlerde devam eden ağaçlandırma çalışmalarını yerinde incelemek üzere Emirdağ Lisesinden ayrıldı.

Comments are now closed for this entry