Avrupa Heyetinden Teşekkür Ziyareti

Gösterim: 1753
27 Şubat Emirdağlılar Dayanışma ve Kaynaşma gecesinin düzenlenmesinden duydukları memnuniyeti belirtmek için 28 Şubat Pazar günü Başkan Cengiz PALA’yı makamında ziyaret eden Bakan Emir KIR ve beraberindeki heyet böyle bir gecenin düzenlenmiş olmasından dolayı teşekkürlerini ilettiler.
Bakan KIR ‘Sayın Başkanımız bizleri çok mutlu ettiniz, sizlere teşekkür ederiz.Buraya geliş sebebimiz amacına ulaşmıştır.Kendini yetiştirmiş belli yerlere gelmiş Emirdağlılarla tanışma fırsatı buldukAyrıca Emirdağ ile Belçika arasındaki ilişkilerin ne düzeyde olduğunu görme fırsatı bulduk.Sıkıntıların giderilmesi için elbirliği gerekiyor. Sosyalleşmiş ve Eğitim düzeyi gelişmiş bir Emirdağ’da göç azalacak ve ilçemiz gelişecektir.’ Dedi.
  Heyette bulunan Senatör Fatma PEHLİVAN ise “Emirdağ  çok büyük ve önemli insanlar yetiştirmiş.Gece sayesinde bunları tanıma fırsatı bulduk.Çok duygulandım ve gurur duydum.Bundan sonra bağların kuvvetlendirilip Emirdağ’a yatırım yapılmalı.” Dedi.
     Gent Belediye Başkan Yardımcısı Resul TAPMAZ “Eğitim almış Emirdağlıları görmek bizi çok mutlu etti.Türkiye’ye yön veren, gelişmesini sağlayan insanların arasında Emirdağlılarında olduğunu görmek bizleri mutlu etti.Artık “Emirdağlıyım” diyerek göğsümüzü gere gere dolaşabiliriz.Gece adına size sonsuz teşekkür ederim.” Diyerek memnuniyetini Başkan Cengiz PALA’ya iletti.
       Başkan Cengiz PALA kendisine ziyarete gelen Emir KIR, Fatma PEHLİVAN, Resul TAPMAZ, Mesut UÇAR, Orhan LİMAN, Turabi KARATOPRAK, Ahmet PALA, Ufuk UYSAL ve diğerlerine “Beni çok onure ettiniz.Hepinize teşekkür ederim.İnşallah ilçemiz eğitim kenti olacak.Bunu el birliği ile başaracağız.” Diyerek teşekkür etti.

Comments are now closed for this entry