Arif Denizli den Basın Açıklaması

Gösterim: 1922
Sizlerinde bildiği gibi 20 Mart 2010 tarihinde Emirdağımızın Esnaf ve Sanatkarlar Odası başkanlık seçimleri var. Yapılacak seçimlerde yıllardır süregelen olumsuzlukları sona erdirmek için adayım. 38 yıllık esnafım sizlerden biriyim, emekliyim. Sizlere hak ettiğiniz fakat bir türlü alamadığınız hizmeti vermek için işimi de bir kenara bırakıp bu işi profesyonelce yapacağım. Bütün gayretimizle sizlere daha iyi hizmet vermeye çalışacağız. Yıllardır çok laf, boş laf edenler gidecek. Hep sizlerle beraber olacak; inanılır, güvenilir bir yönetim gelecek. Sorumluluk taşıyan ne yaptığını ve yapacağını bilen bir yönetim. Esnafımızın hakkını hukukunu savunamayanlar gidecek, yasalar çerçevesinde esnafımızın lehine kararlar alanlar gelecek. Sorun yaratan değil, çözüm üretenler olacağız. Esnaflarımız ekonomik anlamda zor günler yaşamaktadırlar. Yıllardır odamıza adeta para akmış. Aidat, muhasebe oda kayıt parası 25TL almadan oda kaydını vermemişler. Esnaflarımızın para diye boğazına sarıldılar. Şimdide 10 binTL var diye seviniyorlar. Esnaflarımızın parasını hak hukuk gözetmeden sorumsuzca harcadılar. Sayın esnaflarımız seçildiğimiz takdirde bakın neler yapacağız!

1- Sosyal Güvenlik Kurumunu kalıcı olarak getirmeye çalışacağız.

 2- Yasa gereği odamız adına Ziraat Bankasına para yatıran esnaflarımızın sıra beklememeleri için bir gişenin esnaflarımıza ayrılmasını sağlayacağız.

3- Esnaflarımızın sosyal güvenlik ve vergi konusundaki sorunları çözek için bir avukatla anlaşacağız

4- Esnaflarımızı ilgilendiren kurum ve kuruluşlarla ilişkilerimiz en üst düzeyde olacak.

5- Bir bankayla anlaşıp esnaflarımıza en uzun krediyi sağlayacağız.

 6- Yılda bir kere sosyal etkinlik (eğlence programı) düzenleyeceğiz. Programa şimdi olduğu gibi yandaşlarla değil bütün esnaflarımız davetli olacaktır.

 7- Esnaflarımızın kötü ve iyi günlerinde yanında olacağız. Düğünü olana hayırlı olsuna cenazesi olana taziye ziyaretlerimiz olacak.

8- Yılda en az bir kere köylerdeki ve şehirlerdeki esnaflarımızı ziyaret edip sorunlarını dinleyip çözüme kavuşturacağız.

9- Sizler gibi bizde aidatımızı yatıracağız. Bugün ki olduğu gibi üstüne yatmayacağız.

10- İyi günde kötü günde hep esnafımızın yanında olacağız.

 Bu duygu düşüncelerle yapılacak seçimin Emirdağımıza hayırlı olmasını diler bütün esnaflarımıza sağlıklı günler hayırlı işler dilerim. Esnaflarımızın 20 Mart’ta yapılacak olan seçime, demokratik haklarını kullanmaya seçime davet ediyorum.

Comments are now closed for this entry