İlçemiz Halk Eğitim Merkezi personeli 2006 yılı yaz döneminde olduğu gibi 2007 yılı yaz döneminde de hizmet binalarının tadilat ve tamiratını kendileri yapıyor.
2006 yılı yaz döneminde hizmet binasının üst kat sınıflarının tadilat ve tamiratını, çatıdaki kırık kiremitlerin yenilenmesini, bacaların tamiri ahşap kapı ve pencerelerin tamiri ile boyanması yapılmıştı.
Kullanılmayan Malzeme Kalmayacak…
2007 yılı yaz döneminde de hizmet binasının alt kısmına inen personel burada bulunan sınıfların düzeni için kolları sıvadılar. Küçük tamiratlarla kullanıma kazandırılabilecek öğrenci masa, oturağı, öğrenci sandalyeleri ve öğretmen masalarının tamiratları yapılabilecekleri ayırdılar.
Kullanılmayacak durumda olan malzemelerde tutanak ile Milli Emlak’a teslim edilmesi için ayrı bir bölüme yerleştirildi.

Karanlık Oda Kalmayacak

Okul ve kurumlarda kullanılmayan malzemelerin konulduğu ve çoğu zaman yıllarca kontrol edilmeyen atıl malzemelerin bulunduğu oda veya bölüm bırakılmayacak. Mevcut malzemeler mümkünse tekrar kullanıma sunulacak, sunulamayanlar içinse ayniyat yönetmeliğinin ilgili maddelerine uygun hareket edilecek.
Personel Kararlı

Yıl içerisinde Emirdağ halkı ve okullarından gelen talepler doğrultusunda kurs açan Halk Eğitim Merkezi personeli yaz döneminde işlerinin hafiflemesini fırsat bilerek kendi tadilat ve tamiratlarını kendileri yapıyorlar. Kurum personeli kendi imkânları ile yapabilecekleri tadilat ve tamiratları kendileri yapmaya kararlı.
Emirdağ Halk Eğitim Merkezinde 2006-2007 eğitim-öğretim yılında 170 kurs açılmış,bu kurslardan 4000 civarında vatandaşımız hizmet almıştır.Halen bir müdür,bir müdür yardımcısı,bir kadrolu usta öğretici,bir memur ve bir hizmetlinin görev yapmaktadır.

Image