Açı Dersanesinden Okullara Ziyaret

Gösterim: 2278

  İlçemizde bulunan Açı Dershanesi Emirdağ Şube  Müdürü İskender Yenilmez, Perihan Kemal Cuna Yatılı İlköğretim Bölge Okulu Anasınıfı öğretmeni Ferhan Türkmen ile birlikte Emirdağ Halk Eğitim Merkezini ziyaret ederek 2007-2008 eğitim öğretim yılında açılacak kurslar hakkında bilgiler aldılar.
Ziyarette konuşan, İskender Yenilmez, öğretmen ve idareci olarak Milli Eğitim camiasında uzun yıllar görev yaptığını söyledi. Yenilmez, şöyle konuştu: ''Yaklaşık bir yıl önce yeni yetişen gençlere iş sahasının açılması için emekli oldum. Öğretmenlik mesleğini yıllarca yapan biri olarak eğitimden kopamadım. Emekli oldum diye bir köşeye çekilmek yerine gücümün yettiği yere kadar öğrencilerimize hizmet için Açı Dershanesini yönetiminin teklifini değerlendirerek ilçe eğitimini, sorunlarını ve çözüm yollarını bilen biri olarak Açı Dershanesinin Emirdağ Şube Müdürlüğü görevini kabul ettim. Yeni eğitim öğretim yılının başlamasıyla görevleri başına gelen öğretmenlerimizi ve idarecilerimizi ziyaret ederek dershanemizin çalışmaları hakkında bilgi verip, öğretmen arkadaşlarımızın görüş ve önerileri hakkında bilgilerine başvurdum. Okul ziyaretlerim sırasında ilçe Halk Eğitim Merkezinin ilçe genelinde halkın ilgi ve ihtiyaçları doğrultusunda açmış oldukları kurslardan dolayı ziyaret ettim.''

Yenilmez, Halk Eğitim Merkezi personeline ilçe'ye yapmış oldukları hizmetlerinden ve öz verili çalışmalarından dolayı teşekkür ettiğini kaydetti.

Comments are now closed for this entry