Emirdag Belediyesi Basın Duyurusu

Gösterim: 1815

Son günlerde Edelerin sahurda davul çalmamaları konusunda Belediyemiz kusurlu gösterilerek eleştirilmektedir. Edelerin her Ramazanda olduğu gibi ilçemizde davul çalma geleneklerini bu yılda sürdürme konusunda belediyemiz elinden geleni yapmış fakat yeterli elemanı toplayamamıştır. Dışar da ve de bazı İnternet sitelerinde bu konuda belediyenin bir isteksizliği yada yetersizliği varmış gibi haberler yayınlanmaktadır. Dün akşam konu ile ilgili olarak Zabıta Amiri tüm edelere haber salarak saat 17:00 ta belediyede toplantı düzenledi.Ancak dün akşam yapılan toplantıya çözüm bulmak için gelen kişi sayısı 7 kişiydi. Emirdağ büyüklüğündeki bir ilçenin sahurda 20 kişilik bir ekiple uyandırılması gerekmekte.Toplantıya gelen 7 kişinin beyanina göre diğer edeler Ramazanı beklemeden diğer ilçelere,kentlere çalışmaya gitmişlerdir.

Konuyla ilgili olarak
"Geçtiğimiz yıllarda halktan zorla bahşiş isteyen Davulcuların şikayetleri belediye yetkililerini bezdirdi. Bunun üzerine harekete geçen ve davulcuları uyarmasına rağmen hareketlerine devam eden davulcuları, belediyemiz bu yıl Ramazan boyunca izin vermeyecekler." denilmektedir.
Buradaki gibi bir izin verip vermeme söz konusu mümkün değildir. Belediye davul çalınmasına izin vermektedir ancak çalacak kadro ortada yoktur. Belediyemiz Edelerin ekibini kurup çalacaklarını söyledikleri anda yanlarında olduğunu, Belediyenin üzerine ne düşüyorsa yapacağını tüm halkımızın bilmesini isteriz. Kamuoyuna saygıyla duyurulur. Mustafa Çınar

Comments are now closed for this entry