Camiler ve Din Görevlileri Haftası Kutlandı

Gösterim: 2360
emirdag.com.tr İlhami KemaloğluDün ilçemiz müftülüğünde “Camiiler ve Din Görevlileri Haftası” nedeni ile konferans verildi.
Konferansa il Müftüsü İlhami KEMALOĞLU, İlçe Müftüsü Yusuf ACAR ve İlçemiz merkez ve köylerindeki İmam-Hatip ve Müezzin-Kayyumları katıldı.
Konferans saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı. Daha sonra program Gedikevi Köyü İmam-Hatip’i Nafiz SEKİZ tarafından Kur-an ı Kerim okundu. Hafta dolayısıyla İlçemiz Müftüsü Yusuf ACAR bir konuşma yaptı.
Konferansa konuşmacı olarak katılan İl Müftüsü İlhami KEMALOĞLU, dinimizde Camiilerin çok önemli bir yere sahip olduklarını ecdadımızın da bizlere bu konuda büyük örnekler bıraktıklarını kaydederek, şairin “Nerede bir Türk yurdu görsem, Gözüm Bayrakta, Kulağım ezan sesinde” mısralarını söyleyerek dinimizde Camilerimize büyük önem verildiğini kaydetti.
Kemaloğlu, Din görevlilerin yaptıkları iflin mahiyetini en iyi şekilde anlayarak toplumun örnekleri olması gerekti€ini kaydederek haftanın tüm din görevlilerine hayırlı olmasını temenni etti.
Program emekli olan din görevlilerine İl Müftüsü İlhami KEMALOĞLU’nun teşekkür plaketi vermesi ile sona erdi.
Image

Comments are now closed for this entry