İlçe Umumi Hıfzısıhha Kurulu Kararları Açıklandı

Gösterim: 3300
emirdag.com.tr Gürsoy Osman Bilgin

ilçe Umumi Hıfzısıhha Kurulu toplanarak bir dizi kararlar aldı. Okulların eğitim ve öğretime açılması ile birlikte öğrenci sağlığını göz önüne alan kurul Kaymakam Gürsoy Osman BİLGİN başkanlığında toplandı. Kurulun aldığı kararlar;”
Okul kantinlerinin denetlenmesine, kantinlerin hijyenik koşullarının sağlanmasına ve açıkta gıda satışının önlenmesine, Kantinlerde ve civar işyerlerinde esnaflarının sattığı ürün ve hizmetlerin gerekli sağlık şartlarına uygun olmasına.
Okul bahçelerinin düzenli olması, okul çöplerinin çöp kutularında biriktirilmesinin sağlanmasına.
 Okul tuvaletlerinin sıhhi sağlık koşullarına uygun olmasına, tuvaletlerin gerekli tamir ve tamiratlarının yapılmasına, tuvaletlerde sabun bulundurulması ve daimi temizliğin sağlanmasına. Okul bacalarının asgari teknik şartlara haiz olması, kalorifer kömürlerinin İl Çevre Orman Müdürlüğünün Mahalli Çevre Kurulunun 2007/2008 yakıt programına göre alınarak, Yakıt Programına göre çevre kirliliğine sebebiyet vermeyecek önlemlerin alınmasına.
Okullarda açılan Ana sınıfı tuvaletlerinin okul içerisinde açılması, Ana sınıfı bulunup ta tuvaleti ve lavabosu olmayan okullarda tuvalet ve lavabo yaptırılmasına. Okullar ve benzeri yerler ile çevrelerindeki işyerlerinin Kaymakamlığımızca, İlçe Sağlık Grup Başkanlığı, İlçe Tarım Müdürlüğü, İlçe Belediye Başkanlığınca ekipleler tarafından kontrollerinin yapılmasına karar verilmiştir”, denildi.

Comments are now closed for this entry