Geçtiğimiz günblerde Ak Parti Danışma kurulu toplantısında kendisini tanıtarak başlayan Davulga Belediye Başkanı Salih Gündoğan. kendisinin Davulga Belediyesi'nde 1991 yılında şoför olarak işe başladığını burada 20 yıl görev yaptıktan sonra seçimlere 3 yıl kala aday olacağını söylediğini kendisinin de AK Parti üyesi olduğunu hem çalıştığını hem de halkla istişareler yaparak seçime hazırlandığını dile getirdi, Allah'ın nasip ettiğini, 2009 seçimlerinde 9 oy farkla seçimi kazandığını belirtti.
Gündoğan konuşmasının devamında; "Davulga gerçekten hizmete muhtaç, ihtiyacı olan bir yerdi. 1994 yılı öncesi İstanbul'a benzetiyorum Davulga'yı çünkü oturup bir bardak çay içilebilecek yeşil alanı olmayan bir

kanalizasyonu olmayan bir beldeydi. Ve yerleşim olarak çok güzel binalar yapılmış. Biz bu düşüncelerle yola koyulduk Cenab-ı Allah bize nasip etti. 50 metre kanalizasyon yapsın görelim dediler biz şu anda 12 km. yaptık. 20 km.'ye tamamlayacağız hem malzememiz var hem de kendimiz yapıyoruz. Bundan dolayı Belediyemize seçildikten sonra bir adet JCB lastik tekerlekli makina aldık. Bu belediyenin eli ve ayağı. Belediye masa başı işi değildir. Belediye arazi işidir belediye sokak işidir biz bunu tercih ettik. Yine paletli bir araç daha aldık. Bunun yanında öğrenci taşımaya bir tane de minibüs aldık Emirdağ seferlerini daha ekonomik ve hızlı yapsın diye. Bir tane tır aldık. Bir tane traktör arkasına süpürge aldık yollarımızı süpürsün diye. İlaçlama makinası vesaire aldık daha birçoğu da aklıma gelmiyor. Davulga'nın giriş ve çıkışları inşallah kanalizasyon da tamamlandıktan sonra tüm yol ve caddeleri çiçeklerle donatılmış yaşanabilir bir belde olacak" dedi.