Hemşerimiz Başbakanlıkta

Gösterim: 4469
emirdag.com.tr Kemal Cirit

Batman Vali Yardımcısı iken 2005 yılı Ekim ayında Yalova da Vali Yardımcısı olarak göreve başlayan Kemal CİRİT yaklaşık 2 yıllık görevine müteakip Başbakanlığa görevlendirildiği açıklandı.

 

Batman da Vali Yardımcısı olarak görev yaparken oldukça başarılı çalışmalara imza atan Kemal CİRİT dönemin Valisi olarak görev yapan Başbakanlık Müsteşarı Efkan ALA ile birlikte çalışmışlardı.
Batman daki görevi esnasında Afyonlu kamu görevlilerini bir araya getirerek gurbetteki hemşehrilerimize verdiği destek ve Bayat’a bağlı Derbent köyüne Valilik Sivil toplum Kuruluşları ve köylülerle bir anasınıfının açılmasına önayak olmuştu.

 Bugünlere gelişinin tesadüf olmadığını ileten Sayın CİRİT, tüm hemşehrilerimize kapım açık olup Başbakanlıkta sorunlara duyarlı olacağınıdile getirdi.

 Cirit Konuşmasına şöyle devam etti:” Batman görevi esnasında yaşadığı büyük başarıyı bir paradigma kırılması yaşanmasını sağlayan kişi Sayın Valimiz Efkan ALA idi ve onun döneminde Eğitimde büyük bir çıkış yakaladık ve Hasankeyf’in dünya kamuoyunda tanınmasında büyük rol oynadık diyen CİRİT, bundan böyle aynı çalışmayı yine Sayın Başbakanlık Müsteşarımız Efkan ALA ile onun yol göstericiliğinde devam etmeye çalışacağım.”dedi.

 Kemal CİRİT; Köyü Derbent’in içme suyu problemi başta olmak üzere , Afyona sunacağı her alandaki katkı ile bir çok konuda mahalli sorunları da gündeminde tutacağını şimdiden söylemek mümkün.

 Kemal Cirit Kimdir?

Afyonkarahisar Emirdağ doğumlu Cirit, ilkokulu Bayat ilçesine bağlı köyü Derbent te, ortaöğrenimini Isparta Gönen Öğretmen Lisesinde ,üniversiteyi de İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu yönetiminde tamamlamış, 1994 yılında Tekirdağ da Mülki İdareye başlamış, Bir yıl süre ile İngiltere’de eğitim görerek ve kara Avrupa’sının neredeyse tamamını gezerek donanımını artırmış, Ordu- İkizce ;Konya Tuzlukçu ve Yunak , Diyarbakır Dicle Kaymakamlıklarını müteakip Batman ve Yalova da Vali Yardımcılığı görevlerinde bulunmuştur. Kendisine başarılar diliyoruz.

Comments are now closed for this entry