12 Şehidin İkisi Afyonkarahisarlı

Gösterim: 2310

Hakkari'nin Yüksekova ilçesi Dağlıca köyü mevkiinde düzenlenen terör saldırısında şehit edilen 12 askerden ikisinin Afyonkarahisarlı olduğu öğrenildi.

Bu askerlerin Dinar ilçesine bağlı Durkaya köyünden Piyade Uzman Çavuş Selçuk Gürdal ve Göçerli köyünden Piyade Er Yavuz Öztürk olduğu kaydedildi.

Terör örgütü PKK'nın saldırısı sonrası Hakkari'nin Yüksekova ilçesi Dağlıca köyü mevkiinde şehit edilen 12 askerden ikisinin Afyonkarahisar'ın Dinar ilçesindeki Göçerli ve Burunkaya köyünde yas var.

Öztürk ailesi, oğullarının şehit haberini bugün saat 13.00 sularında jandarmadan aldı. Er Yavuz Öztürk'ün terör örgütünün kurduğu pusuda çıkan çatışmada şehit olduğunu öğrenen baba Şükrü (50), anne Fatma (50) ve ağabeyi Hüdayi Öztürk (23) yıkıldı. Anne Fatma Öztürk, baygınlık geçirirken baba ve ağabeyi metanetini korudu. Geçen yıl KKTC'de askerlik yapan ağabeyi Hüdayi Öztürk, "Kardeşim şehit oldu. Ben de yeniden askerlik yapmak istiyorum. Beni oraya göndersinler" diye bağırdı.

PKK'ya lanet yağdıran Baba Şükrü Öztürk, devletin oğlunun katillerini bulmasını istedi. 5 kardeşin en küçüğü olan Yavuz, baba evinde toplanan köylüler ise terör örgütüne lanetler yağdırırken, acılı aileyi teselli etmeye çalıştı. 8 aylık asker olan şehit Yavuz Öztürk'ün Isparta'dan Hakkari'ye dağıtımı çıktığında abisine şehit olacağını söylediği öğrenildi. Ağabeyi Hüdayi Öztürk, "Kardeşimin usta birliği Doğu'ya çıktığında 'Benim işim bitti. Kesin şehit olurum' dedi" diye konuştu.

Şehit haberiyle yıkılan bir diğer aile ise yine Dinar'ın Burunkaya köyünde oldu. 2002 yılında evlenen ve 3 yaşında oğlu bulunan Şehit Piyade Uzman Çavuş Selçuk Gürdal'ın ailesi acı haber üzerine fenalık geçirdi. Şehit babasının yine uzman çavuş olan diğer oğlunun görevli olduğu Kıbrıs'ta bulunduğu, acı haber üzerine köye dönmek için yola çıktığı bildirildi

Comments are now closed for this entry