Cumhuriyet Bayramı Çoşkulu Geçti

Gösterim: 2542
emirdag.com.tr

Tüm yurt genelinde olduğu gibi İlçemiz Emirdağ'da da Cumhuriyetin kuruluşunun 84.yılı ilçe stadyumunda yapılan törenle kutlandı.
Kutlama törenine İlçe Kaymakamı Zekeriya Güney ,Garnizon Komutanı Jandarma Yarbay Süleyman Yılmaz Belediye Başkanı L.İhsan Dağ ,İlçe Milli Eğitim Müdürü GıyasettinTaş ,ilçe Milli Eğitim şube Müdürü Fevzi Karaduman ,şube müdür yardımcısı Üzeyir Yörü ,diğer daire amirleri , öğretmenler ,öğrenciler ve kalabalık halk topluluğu katıldı.
İlçe stadyumunda ki kutlamalar bir dakikalık saygı duruşu akabinde İstiklal Marşı okunması ve Kaymakam Zekeriya Güney , Garnizon Komutanı Yarbay Süleyman Yılmaz ve Belediye Başkanı L.İhsan Dağ tarafından öğrencilerin ve halkın bayramının kutlanmasi ile başladı.

 

Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Kaymakamımız Zekeriya Güney yaptılar.
ImageImage

'' Türkiye cumhuriyeti ne zaman ki güçlenmeye ,büyümeye başladı ,bir takım iç ve dış şer odakları bunu engellemek için oyun oynamaya başladı .Son zamanlarda herkesinde bildiği gibi bölücü terör örgütü tarafından ülkenin topraklarına ve güvenlik kuvvetlerine karşı tavırlar oluşmuştur. Kimsenin gücü devletin bölünmez bütünlüğünü ,devletin üniter yapısını bozmaya gücü yetmeyecektir. Dün olduğu gibi bu günde hiç kimseye verecek tek bir çakıl taşımız dahi yoktur.Türkiye cumhuriyetinin dili, bayrağı ve eğemenlik hakları her türlü tartışmanın
dışındadır. ''Ne Mutlu Türküm Diyene'' 84 .üncüsünü kutladığımız cumhuriyet bayramı herkese kutlu olsun'' diyerek sözlerini tamamladı.

ImageImage

Konuşmanın ardından öğrenciler tarafından şiirler okundu. Şiirlerin akabinde ilçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen şiir ,resim ve kompozisyon dallarında dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi.

 

Kutlamalar Askeri bando eşliğinde okulların yaptığı geçit töreni ile sona erdi.

ImageImage

Image

Comments are now closed for this entry