Halka hizmet Hakka hizmettir düsturunca; Vatandaşlarımızın yaşam kalitesini artırmak amacıyla Hafta sonu tatillerini iptal ederek mesai mevhumu tanımadan gece ve gündüz var gücümüzle çalıştığımız şu günlerde; Başımızı kaşıyacak vaktimiz olmasa da, Provokasyonu ve İftirayı takıntı haline getirmiş Müfterilerin çamur at izi kalsın politikalarına karşı halkımızın ve kamu oyununun bilgilendirilmesinin elzem olduğunu düşündük ve bu güne kadar sabrettiysek Hz.Mevlananın ‘Suskunluğum asaletimdendir, her lafa verilecek cevabım var ama bir lafa bakarım laf mı diye, birde söyleyene bakarım adamı diye’ sözünü düstur edindik.Başkanlığımızın kısa süresince yapılan çalışmalar ve yatırımlar son 50 (elli) senede yapılanlara eşdeğerdir.Bu çalışmalar ve yatırımları gözleri ve vicdanları kör olmayanlar görmekte ve takdir etmektedir.Takdir kamuoyu ve  değerli halkımızındır.

İftira  1: Müfterilerin Devlet görevlilerinin göremediklerini iddia ederek Devlet görevlilerini aptal Kendilerini akıllı yerine koydukları Eski Askeri gazino;
Cevap 1: Söz konusu tesis,28.05.2013 tarihinde 5018 Sayılı Kamu Mali Yönetimi ve Kontrol Kanunu kapsamında Milli Emlak Müdürlüğünce Emirdağ Belediye Başkanlığına Sosyal Tesis olarak tahsis edilmiştir.
 
İftira    2: Varlığı inkâr edilen Belediye Lokantası.
Cevap 2: Belediyemize ait herhangi bir lokanta yoktur, İlçemizde bulunan dar gelirli, özürlü ve ihtiyaç sahiplerinin öğle yemeği yediği ve ayrıca Belediyemize gelen ziyaretçilere ve misafirlere yöremize ait yemeklerin ikram edildiği Belediye yemekhanesi vardır.

İftira    3: İddia edilen, Belediye Başkanımız Sayın Cengiz Palanın evinin karşısındaki park.
Cevap 3: Belediye Başkanımız Sayın Cengiz Palanın evinin karşısında herhangi bir Park yoktur. Söz konusu park 15-16 parsellerde yer almakta ve Belediye Başkanının evini gören yüzde değildir. Parsellerin sahibi ölmüş olduğundan ve ölü bir kişiden kamulaştırma yapılamayacağından uygulama imar planına göre yapılmıştır.

İftira 4: Sınırları usulsüz olarak değiştirilen mahalleler.
Cevap 4: Emirdağ Belediye Başkanlığınca mahalle sınırlarında herhangi bir değişikliğe gidilmemiş olup sadece 04.05.2012 tarih ve 2012/45 sayılı Meclis kararı ile İlçemizde bulunan sokak isimleri 5393 Sayılı Belediye kanununun 81.maddesine göre değiştirilmiş olup söz konusu değişiklikler Kaymakamlık Makamının 11.05.2012 tarihinde yapmış olduğu onay neticesinde yürürlüğe girmiştir.
 
İftira    5: İmar kanununa aykırı olarak 500 TL inşaat ruhsatı yenileme parası.
Cevap 5:  Belediye başkanlığımızca 3194 sayılı imar Kanunu gereğince yenileme yapılan inşaat ruhsatlarından hiçbir ad altında ücret alınmamaktadır. Kaldı ki inşaat ruhsatlarının yenilenmesi esnasında 3194 sayılı İmar Kanununda belirtildiği üzere herhangi bir ücret alınmamaktadır.
İftira   6:İddia edilen, Müfterilere göre Bakanlığında anlayamadığı bir tek kendilerinin anladığı Belediye Başkanımız Sayın Cengiz Palanın İmara aykırı Evi.
Cevap 6: Belediye Başkanı Cengiz PALA 24.06.2008 tarih ve 51 sayılı inşaat ruhsatı Belediye Başkanlığından alınmış olup 19.12.2008 tarih ve 114 sayılı yapı kullanım izin belgeside Belediye Başkanlığından alınmıştır. Kendisinin Belediye Başkanlığı ile ilgili herhangi bir ilgisi olmadı dönemde bu işlemler gerçekleştirilmiş olup herhangi bir İmar Kanununa aykırılık söz konusu değildir.

İftira     7:İlçemizdeki su kuyuları, su şebekesindeki asbestli borular ve su kesintileri.
Cevap 7:On yıl evvel Ak Parti iktidarı öncesi ülkemizin diğer il ve İlçeleri gibi Emirdağ’ının su konusundaki perişanlığını o günleri hatırlayan herkes bilir. Sadece haftanın belirli günleri mahallelere su verilir. Bu perişanlık yaz dönemi gurbetçi hemşerilerimizin gelmesiyle doruğa ulaşır. Vatandaşlarımız gelip gelmeyeceğine pişman olurdu.
Başkanlığımız döneminde dünya çapında kullanımı yasaklanmış olan asbestli borular poliüretan borularla değiştirilmiş, Beton üzeri sıvayla kaplı su deposunu yerine en son teknoloji arsenik arıtmalı 1000(bin) Ton kapasiteli modern su deposu yapımına başlanmıştır.