Ulu Önder Atatürk Saygıyla Anıldı...

Gösterim: 2047
emirdag.com.tr emirdağ

Tüm yurdumuzda olduğu gibi Emirdağ İlçemiz de de Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün, ebediyete intikalinin 69. yıl dönümü olan bugün çeşitli tören ve etkinliklerle anılıyor.
İlk tören bugün sabah Emirdağ Cumhuriyet meydanında düzenlendi. Cumhuriyet meydanındaki Atatürk anıtına çelenkler sunuldu. Burada Büyük Önder'in manevi huzurunda 2 dakika saygı duruşunda bulunuldu. Saygı duruşunu takiben, İstiklal Marşı söylenerek Cumhuriyet meydanındaki tören sona erdi. Bayraklar, Büyük Önder Atatürk'ün 69 yıl önce ebediyete intikal ettiği saat 09.05'den itibaren güneşin batışına kadar yarıya indirildi. Sirenler ve motorlu araç klaksonları da saat 09.05'de 2 dakika süreyle çalındı. Tüm resmi okullarda da anma programları gerçekleştirildi.
Atatürk’ü anma programına Emirdağ Anadolu Öğretmen Lisesi konferans salonunda devam edildi. Salonda yapılan Saygı duruşu yapılıp, İstiklal Marşımız söylendi. Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Emirdağ İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Fevzi Karaduman yaptı.
Karaduman yapmış olduğu konuşmada;”Türk Milletinin yetiştirdiği en büyük insanlardan,büyük lider,büyük asker,büyük devlet adamı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ölümünün 69.yıldönümünde,kendisini ve Türk Milleti için yaptıklarını anmak için toplanmış bulunmaktayız.
Liderler vardır, bakışları ufukların çok ötesine taşar.Gördükleri ile yetinmezler olması gerekeni sezerler.Toplumları ufukların ötesine taşırlar.Atatürk Milleti için yaşamış çok yönlü bir liderdir.Bizler ise,manevi mirası olan ilkelerine sahip çıkmalı ve korumalıyız.Ölümünün 69. yıldönümü nedeniyle bir araya geldiğimiz bu günde onu bir kezemirdag.com.tr daha şükran ve minnetle anıyoruz.Ruhun şad olsun Ey Büyük Atatürk”dedi.

Konuşmalar ve okunan şiirleri takiben Emirdağ Perihan Kemal Cuna Yatılı İlköğretim Bölge okulu Müzik öğretmeni Tuba Akçay yönetiminde okul korosu, Bağlamada Halk Eğitim Merkezi Müdür Yardımcısı Serdal Kökçü, Müzik öğretmeni Şehribanu Kubat, ritimde Emirdağ Lisesi Beden Eğitimi Öğretmeni Yavuz Öztuncer eşliğinde Atatürk’ün sevdiği Türküleri seslendirerek program sona erdi.

Comments are now closed for this entry