Emirdağ Huzurevi’nde yapılan ziyarette Kaymakam Ağca doğalgaz ile merak edilen sorulara cevap verdi. Emirdağ Gazetesi’nden Mustafa Koyuncu’nun sorularını cevaplayan Ağca Emirdağ’a doğalgaz gelmeyeceği iddialarına karşın “Alınmış bir Bakanlar Kurulu kararı var böyle bir şey mümkün değil” diyerek şu açıklamalarda bulundu:

"Öncelikle şunu belirtmekte fayda var. Gelecek mi gelmeyecek mi aşamasını çoktan geçtik. Allah'ın izniyle Emirdağ'a doğalgaz gelecek. Ve Türkiye çapında bunu garantileyen 10-15 ilçeden biriyiz bununla da gurur duymamız lazım. Emirdağ Doğalgaz Platformu olarak ben bu konuda emeği geçen herkese tekrar teşekkür

ediyorum. Sivil toplum örgütlerine, siyasi parti teşkilatlarına, gurbetteki vatandaşlarımıza… Gerçekten Emirdağ olarak kol kola, el ele dayanışma içerisinde bir çalışma yaptık ve gerekli rakam 2500 iken 4000 kişi ön aboneliği gerçekleştirdi. Dolayısıyla Bakanlar Kurulu kararına göre gerekli olan ön abone sayısına ulaşıldı. Bu sayıya ulaşan ilçelere doğalgaz geleceği kesin. Zaman zaman biz de duyuyoruz gelmeyecekmiş vesaire diye. Devletin kendi çarkları içerisinde ve sistematiği içerisinde gerçekleşiyor. Nasıl? Bir kere güzergâh belirlenmesi var. Güzergâhın hangi hattan geleceği, o hattın yeterli olup olmadığı biz bunları 6 ay kadar önce BOTAŞ'la görüştük. Yapılan görüşme sonucunda da Çay hattı üzerinden geleceği, Çay'daki mevcut hattın Bolvadin ve Emirdağ'a yeterli büyüklükte olmadığından Bolvadin'e kadar gelen hattın büyütüleceği söylendi. Tabi bunun kamulaştırmaları var, projeleri var dolayısıyla dediğim gibi kendi sistematiği içinde iş ilerliyor.”
“Vatandaşlarımızın bu konuda herhangi bir şüpheye düşmelerine gerek yok. Biz şunu bilmeliyiz; Emirdağ olarak biz doğalgazı hak ettik, başardık. Bize söylenilen süre 1.5 yıl. Bu süre 6 ay kısalır, 6 ay uzar bunlar işin nüansları. Önemli olan önümüzdeki 1-2 yıl içerisinde doğalgaz Emirdağ'a kadar gelecek ve Allah'ın izniyle vatandaşımız binasının içerisinde evinin içerisinde düğmesini çevirdiği an evini ısıtacak. Biz bunu bilmeliyiz. OSB'mize de doğalgaz gelecek. Ve bu şekilde de daha fazla ilgi çekeceğiz, nüfusumuz daha da artacak onun için ümitsizliğe kapılmamak lazım. Ben hep şunu söylüyorum; Emirdağ potansiyeli yüksek bir ilçe belki 1965'den beri yani göçten beri nüfusumuz azalıyor ama önümüzdeki 4-5 yıl içerisinde doğalgazla beraber etrafımızdaki tüm yolların duble yol olmasıyla beraber hızlı trenin gelecek olmasıyla beraber ve bunun bir durağının Emirdağ olacak olmasıyla beraber çok hızlı bir şekilde büyüyecek ve nüfusumuz tekrar eski özlenilen seviyelere gelecek. Dolayısıyla geleceğe umutla bakmalıyız Emirdağlı olarak. “
“Afyon Merkez'de doğalgaz dağıtımını sağlayan AKSA isimli özel bir şirket var. Proje itibariyle Çay'dan gelecek boru hattı BOTAŞ tarafından getiriliyor ama ilçe girişinden itibaren bunun dağıtımı özel şirketler tarafından yapılıyor. Bununla ilgili olarak sağolsun kendisini sevgi ve saygıyla anıyorum Emirdağ'dan da şükranlarımı sunuyorum BOTAŞ Eski Genel Müdürü var hemşehrimiz Fazıl Bey, kendisinin talimatlarıyla AKSA ilçemize geldi. Gerek benimle gerek Belediye Başkanımızla görüştü. Belediye'den bazı belgeler istediler. Fizibilite raporlarının hazırlanması ve boru hatlarının ilçe merkezinde geçeceği yerlerin tespitiyle ilgili bu anlamda da ilçe içinde de dağıtımla ilgili çalışma başlamış oldu" dedi.