Bakan Emir Kır, spor yatırımlarını açıkladı

Gösterim: 2183
bakan kır ve spor

Brüksel Hükümeti Devlet Bakanı Emir Kır, Brüksel Merkez Belediye Başkan Yardımcısı Bertin Bampaka ile birlikte düzenlediği basın toplantısında,Brüksel´e spor için yapılacak alt yapı yatırımları hakkında bilgi verdi.

BRÜKSEL Hükümeti´ni Tarihi Anıtlar, Temizlik ve Spordan sorumlu Devlet Bakanı olarak görev yapan Emir Kır, Brüksel´e  yapılan spor yatırımları ile ilgili olarak bilgi verdi.

Brüksel Merkez Belediye Başkan Yardımcısı Bertin Bampaka ile birlikte, Black-Star Futbol Kulübü Lokali´nde bir basın toplantısı düzenleyen Bakan Emir Kır;´ Brüksel Bölge Hükümeti her yıl Brüksel´de spor yatırımları için 6,8 Milyon Euro´luk bir yatırım öngörüyor. Göreve geldiğimiz 2005 yılından bu yana Brüksel´de başta futbol sahaları olmak üzere diğer spor tesislerini yenilemeye büyük özen gösterdik. Belediyeler ile birlikte yürüttüğümüz bu çalışmalara önümüzdeki yıl da büyük bir hızla devam edeceğiz. Hedefimiz genç nesillerin hizmetine yeni spor tesisleri sunmaktır. Hükümetimizin yatırımlarından en büyük payı Brüksel Merkez Belediyesi aldı. Diğer belediyelere de bu manada büyük yatırımlar yaptık. Futbol, yüzme, çim hokeyi, basket, voleybol ile diğer sporlara katkımız sürecektir´ dedi.

´Spor yatırımlarının başında sporu seven bir bakanın olması bizler için büyük şans´ diyerek söze başlayan Brüksel Merkez Belediye Başkan Yardımcısı Bertin Bampaka;´ Spor sahaları, spor tesisleri gerçekten dökülüyordu. Bunların tekrar hayata kazandırılması ve yeni spor alanlarının tahsis edilmesi belediyeleri de rahatladı. Yeni nesiller için hazırlanan bu tesislerden herkesin eşit bir şekilde yararlanması için çabalarımız sürüyor´ diyerek, Bakan Emir Kır´a Brüksel Bölge Hükümeti´ne teşekkür etti.

Comments are now closed for this entry