Melek Camii İnşaatına Başlandı&

Gösterim: 2626

    İncili mahallesi muhtarlığı görevine geldiği günden itibaren büyük bir özveri ile çalışan mahalle muhtarı Orhan Dölek caminin yapımı ile ilgili yapmış olduğu açıklamada;”İncili mahallesi ilçemizin en büyük mahallelerinden biridir. Göreve geldiğim günden itibaren mahalle sakinleri ile sürekli diyalog içinde hareket edip onlardan gelen istek ve ihtiyaçların çözümü için gerekli çalışmaları yapıyorum.

 

   İncili mahallesinde geniş kompleksleri olan bir camii yapılması için gelen talepler doğrultusunda gerekli girişimlere başladık. Emirdağ belediye başkanımız ve yetkililerle yapmış olduğumuz görüşmeler sonucunda İncili Mahallesi Beyazıt Caddesi üzerinde uygun bir arsa olduğu görüldü.

 

   Camii inşaatının yapımı için Mustafa Çolaker başkanlığında “İncili Mahallesi Melek Camii Yaptırma Derneği” kuruldu.

 

    İnşaat yapımı için gerekli izinler alındıktan sonra temel açma çalışmalarına başlanıldı. Cami için yer tahsisinde Emirdağ Belediye Başkanı Lutfi İhsan Dağ ve Meclis üyelerinin katkısı büyük olmuştur. Şimdi de camimizin yapımı için hayırsever hemşerilerimizin yardımına ihtiyaç duymaktayız.

     Yapılacak olan camimizde morg, cenaze yıkama yeri, garaj, dernek binası yapılması planlanmıştır.Derneğimize maddi yardım yapabilecekleri gibi isteyenler malzeme ve işçilik yardımında bulunabilirler. Camimizin yapımında emeği geçen herkese mahallem adına teşekkür ederim” dedi.

Comments are now closed for this entry