Emirdağ Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğüne bağlı ekipler tarafından ilçemiz Cumhuriyet Meydanı ve merkezi cadde ve sokakları tazyikli ve köpüklü su ile yıkandı. Cumhuriyet Meydanı başta olmak üzere özellikle ana arterler ve merkezi cadde ve sokaklar üzerinde yoğunlaşan temizlik çalışmalarıyla ilgili bilgi veren yetkililer; yaya yoğunluğunun yaşandığı Cumhuriyet Meydanı gibi bölgelerde haftanın belli günlerinde gerçekleştirilen rutin temizlik faaliyetlerinin yanı sıra Kurban Bayramı öncesi temizlik çalışmalarını artırarak, hem Emirdağlıların hem de bayram için gelecek ziyaretçilerin huzurlu ve tertemiz bir kentte bayramı karşılamalarını sağlamaya çalıştıklarını belirtti.

Emirdağ Belediyesi yaklaşan Kurban Bayramı öncesi Emirdağ İlçe Mezarlığı ve Keçili Mezarlığı’nda temizlik ve bakım çalışması başlattı. Emirdağ Belediyesi Park Bahçeler Müdürlüğü ile Temizlik İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler Kurban Bayramı’nda vatandaşların rahat bir şekilde mezarlık ziyareti yapabilmeleri için temizlik ve bakım çalışmasına devam ediyor.

Ayrıca; cadde ve sokaklarda devam eden temizlik çalışmaları ve bu kapsamda devam eden yıkama işleminin aralıksız süreceğini belirten yetkililer, bayram için gerekli olan tedbirlerin alındığını, Emirdağlıların sağlıklı bir çevrede yaşaması için Belediye ekiplerinin gece gündüz çalıştığını ifade etti.