İncili Mahalle Kanalizasyon Sorunu Görüşüldü

Gösterim: 2368

Emirdağ ilçesi İncili Mahallesi ikinci konutlarda evleri bulunan mahalle sakinleri sorunlarını iletmek ve çözümü yolu aramak için Emirdağ belediyesini ziyaret ettiler.

İncili mahallesi Muhtarı Orhan Dölek Emirdağ Belediyesi Başkan Yardımcısı Ahmet Çeliköz’den randevu alarak mahalle sakinleri ile belediye toplantı salonunda bir araya geldiler.

Yapılan toplantıda mahallenin en önemli sorunun kanalizasyon sorunu olduğunu dile getiren mahalle sakinlerini sorunlarının çözümünü istediler.

Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Çeliköz;”Yeni çıkan yasaya göre katı atık tesisi kurulması zorunlu hale getirilmiştir. Bu kanuni zorunluluk karşısında Emirdağ Belediyesinin kurmayı düşündüğü katı atık tesisi ile bu mahallemizin bulunduğu mevkinin kod farkından dolayı kanalizasyonun sağlıklı akmasında sorun çıkmaktadır. Tabiki hiçbir şey çözümsüz değildir. Çözümü için teknik elemanlarla bir çalışma yapılmalı ve maliyet ortaya çıkartılmalı buna göre hareket edilmelidir” dedi.

İncili Mahallesi Muhtarı Orhan Dölek ve toplantıda hazır bulunan mahalle sakinleri de;" Belediye yetkililerinin iyi niyetini görmemiz için bir an önce çalışmalara başlanılması gerekiyor dediler.

Comments are now closed for this entry