Geçtiğimiz ay sonunda Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde kaymakamları toplayan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, burada kaymakamlara seslenmişti. Kaymakamlardan, Paralel Devlet Yapılanmasıyla ilgili çalışmalarını, daha dikkatli ve kararlı bir şekilde yürütmelerini isteyen Erdoğan, "Paralel Yapıyla mücadelede desteğim daima yanınızdadır. İstediğiniz anda özel kalemimi telefonla arayarak bu bilgileri verebilirsiniz. Çünkü bizzat kendim bu işi takip ediyorum ve Devlet Denetleme Kurulunun da birinci derecede görevi budur. Bu mücadelede herhangi bir engelle karşılaşan, sıkıntı sorun yaşayan doğrudan bu bilgiye bana aktarmalıdır" diye konuştu.

Bir yandan bölgedeki ve yurt içindeki sorunlarla mücadele edilirken diğer yandan da yeni Türkiye'nin inşası çalışmalarının adım adım yürütüldüğüne dikkati çeken Cumhurbaşkanı Erdoğan, "İstikrar ve güven ortamının yeniden tesisiyle birlikte, ekonomide ve demokraside kısa bir süre de olsa, kesintiye uğrayan reformları devam ettirme kararındayız. Yeni anayasa bu reformlarımızın en önemli unsurlarından biridir. Başkanlık sistemi tartışmaları da bu çerçevede sürmektedir. Üstlendiğiniz görevler sebebiyle Türkiye'nin imkanlarını ve eksiklerini en iyi sizler biliyorsunuz. Birikimlerinizi hem yeni anayasa hem de başkanlık sistemi tartışmalarına katkı sağlayacak şekilde bakanlığımız aracılığıyla bir arada getirmenizin faydalı olduğunu düşünüyorum" değerlendirmesini yapmıştı.

Emirdağ ilçe kaymakamı Akın Ağca da bu toplantıya katılan isimler arasındaydı. Toplantı sonrasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile hatıra fotoğrafı çektiren Ağca; bu nazik daveti dolayısı ile Erdoğan'a şükranlarını belirtirken, Cumhurbaşkanın tüm yurt dışında ve yurt içindeki Emirdağlı vatandaşlara sevgi ve selamlarını ilettiğini paylaştı.