Emirdağ Kent Ormanı İhaleye Çıkıyor

Hits: 593

2010 yılında Emirdağ Adaçal koruluğuna Çevre ve Orman Bakanlığı tarafından oluşturulan Emirdağ Kent Ormanı Bakan Veysel Eroğlu ve protokol tarafından açılmıştı. Emirdağ Kent Ormanı içerisinde şelaleler, piknik alanları, kafeterya, oyun parkları yapılmış, Emirdağ'da dini turizmi hareketlendirmek adına Bediüzaman Said Nursi evi de inşa edilmişti.

2011 yılından bu yana Emirdağ Belediyesi tarafından işletilen Emirdağ Kent Ormanı, 2016 yılında sözleşmenin bitmesinden dolayı Orman ve Su İşleri Bakanlığı Bölge Müdürlüğü'ne geçti. 2016 yılından bu yana bakımsız bir şekilde atıl vaziyette duran Emirdağ Kent Ormanı için ihaleye çıkılıyor.

8 Mayıs 2017 Pazartesi günü saat:11.00'da Afyonkarahisar Orman İşletme Müdürlüğü Satış Salonunda gerçekleşecek ihalede 1 Adet Emirdağ Kent Ormanı D Tipi Mesire Yerinde yer alan gelir getirici tesislerin (kır kahvesi mevcut) işletme hakkının, 6831 Sayılı Orman Kanunu’nun 25 ve Ek-8 inci maddesi uyarınca kiraya verilmesi bekleniyor. 10 yıllığına kiralanacak olan Kent Ormanının yıllık kira bedeli olarak ise 3 bin TL belirlendi. İhaleye girmek isteyenlerin 600 TL geçici teminat yatırdıktan sonra ihaleye girebileceği bilgiler arasında yer alıyor.

Add comment