ÖZEL EĞİTİM VE REHABİLİTASYON MERKEZİ

Gösterim: 3793
emirdag.com.tr Zihinsel Engelliler Okulu

Emirdağ ilçe merkezînde 70 öğrencisi ile eğitim ve öğretimini sürdüren özel eğitim ve rehabilitasyon merkezi kursu tam kapasite ile faaliyetini sürdürmektedir.

Afyonkarahisar il genel meclis üyesi Yaşar Buzlu ve Ak parti ilçe yönetim kurulu üyesi Bayram Ali Altıntaş emirdağ özel eğitim ve rehabilitasyon merkezîni ziyaret ederek incelemelerdi: bulundular. Kurs müdürü İzzet Altın kursun çalışmaları ilişkin gelen heyete çalışmalar hakkında şu bilgileri verdi:

'Kursumuzda işitme. Zihinsel ve bedensel engelli çocuklar ve yetişkinler bulunmaktadır. Kursa aldığımız kursiyerlerden yaş sınırlaması yoktur. Kursiyerlerimiz kurslarda şu dersleri görmektedirler.Bireysel işitme, bireysel zihinsel, okuma yazma. Grup, aile eğitimlerini ve bireysel konuşma, öz bakım becerileri. Kavram öğretimi, fizyo terapi alanında eğitim görmektedirler"

Bize müracat eden çocuklara hastahane de zeka testi yaptırıyoruz ve bununla ilgili rapor alıyoruz. Bu raporu ilimizde bulunan rehberlik araştırma bölümüne götürüyoruz. Rehberlik araştırma bölümüde her öğrenciye özel eğitim değerlendirme kurul raporu veriyor. Bu raporlar doğrultusunda kurslarımızda eğitim ve öğretim veriyoruz. Kursumuzda işitme engelli, zihinsel engelli, okul öncesi. Rehber öğretmenleri bulunmaktadir. Ayrıca çocuközel güzel arzularımız  zihinsel engelliler eğitim okulu gelişim uzmanı. Fizyo terapîst ve çocuk gelişimi bölümü mezunu iki usta öğretîcî öğretim kadrosunda görev yapmaktadır. Eğitim ve öğretimlerimiz gündüz saatlerinde devam etmektedir.

 

Özel eğitim ve rehabilitasyon merkezi kursunu ziyaret eden Buzlu ve Altıntaş yaptıkları ortak açıklamada şunları söylediler:

“ilçemizde böyle bir kursun açılması ve engellilere hitap etmesi ilçemiz açısından gurur vericidir.bu kursun çalışmalarını beğendik çalışmalarını yerinde gördük bundan sonra ki çalışmalarında da kurs yöneticisine de ve öğretmenlerine de başarılar diliyoruz"

Image

Comments are now closed for this entry