Emirdağ Kaymakamı Acır Oldu

Gösterim: 892

Halil İbrahim Acırİçişleri Bakanlığından yapılan yazılı açıklamaya göre, 2018 Yılı Mülki İdare Amirleri Atama Kararnamesiyle bulundukları yerlerde görev sürelerini tamamlayan ya da hizmet ve mazeretleri gereğince kararname kapsamına alınan 471 mülki idare amirinin görev yerleri, liyakat ve kıdemleri dikkate alınarak değiştirildi.

Yeni Atama kararnamesine göre; 2016 dan bu yanan Emirdağ İlçe Kaymakamı olarak görev yapan Hüseyin Sayın, Diyarbakır'ın Ergani ilçesine Kaymakam olarak atandı. Emirdağ İlçe Kaymakamı da Halil İbrahim Acır oldu.

Bilecik Vali Yardımcılığı görevini yürüten Halil İbrahim Acır'ın Emirdağ İlçe Kaymakamı olarak görevlendirilmesi uygun görüldü. İlk ve orta öğrenimini İzmit'te yaptıktan sonra Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi bölümünden mezun oldu.

Gümüşhane Kaymakam Adayı olarak Mülki İdare Amirliği mesleğine başladı. Adaylık süresi içinde bir yıl İngiltere’de staj ve Balıkesir ili Balya ilçesinde Kaymakam Vekilliği yaptı.

Kaymakamlık Kursu sonunda Bolu Mengen Kaymakamı olarak atandı, sonra sırasıyla Karabük – Ovacık Kaymakamı, Diyarbakır – Lice Kaymakamı, Sivas Vali Yardımcısı, Uşak – Sivaslı Kaymakamı, Erzurum Vali Yardımcısı, Trabzon- Sürmene Kaymakamı, Düzce Vali Yardımcısı olarak görev yaptı.

Add comment