Emirdağ Belediyesinde Devir Teslim Yapıldı

Gösterim: 416

Devir Teslim 2019 Emirdağ ilçesinde, 31 Mart Mahalli İdari Seçimlerinde el değiştiren Emirdağ Belediyesinde devir teslim töreni yapıldı. Belediye Başkanlığı kazanan Ak Partili Serkan Koyuncu, alkışlar eşliğinde koltuğuna oturdu.

Emirdağ da 31 Mart'ta yapılan yerel seçimlerde el değiştiren belediyede devir teslim gerçekleşti.
4 Nisan Perşembe günü sabah saatlerinde Emirdağ Adliyesi'ne giderek, mazbatalarını alan Ak Partili yeni Belediye Başkanı Serkan Koyuncu, belediye meclis üyeleri ve İl Genel Meclisi üyeleri, daha sonra belediye binası önünde kurban kesildi. Ak Parti İlçe Yönetiminden Hüseyin Baykal duası sonrası alkışlar eşliğinde belediye binasına giren Koyuncu, belediye çalışanlarının tebriklerini kabul etti. Emirdağ Belediye Başkanı Serkan Koyuncu ve meclis üyeleri ardından başkanlık makamına girdi. Makama oturmadan önce Koyuncu, belediye inşaat mühendisi Alper Tolga Kılıç’ın koltuğunu istedi. O koltuğu makam koltuğu olarak alan Başkan Koyuncu "Adettendir makama gelince koltuk değişir. Ama ben yeni koltuk yerine Alper kardeşimin koltuğunu aldım. Önceki Belediye başkanlarımıza yaptığı hizmetlerinden dolayı teşekkür ediyorum. Bundan böyle daha huzurlu bir şekilde hep birlikte hizmet edeceğiz, kapımız herkese açık olacak. " dedi

Seçim sonuçlarına göre Ak Parti Hasan Koca, Ahmet Köksal, Yüksel Arıkanlı, Tuncay Yalçın, Ceylan Aydoğan ve kontenjan üyesi Hava Polat seçilerek Emirdağ Belediye Meclisinde 6 sandalyeye ulaşarak meclis üstünlüğünü ele geçirdiler.

MHP'den ise; Orhan Çelik, Hamza Köse ve Recep Çelik ile 3 muhalefet sandalyesini; CHP ise Osman Keskin ve Osman Duran ile 2 muhalefet sandalyesinde partilerini 5 yıl boyunca temsil etme hakkı kazandı.

Add comment