Gent şehrinde trafik canavarlarıyla mücadele daha çok arttırılacak!

Gösterim: 285

M. Sadık KaranfilBelediye başkanı Mathias De Clercq (Open Vld) yaptığı açıklamada 2020 yılı itibariyle tehlikeli vasıta kullananlarla mücadele kapsamında yeni önlemlerin alınacağını ve ağır yaptırımlar uygulanacağını bir basın açıklamasıyla duyurdu.

Kraliyet savcılığının yeşil ışık yakmasıyla, daha etkin bir mücadele ile, özellikle mahalle aralarında yaşama alanlarını etkileyen trafik canavarlarına yönelik daha caydırıcı önlemlerin yolda olduğu bildirildi.

Geçtiğimiz yaz aylarında özellikle Türk esnafların yoğunlukta olduğu caddelerde aşırı hızlı sürücülerin trafiği ve hayatı zorlaştırdığı bilinmektedir.

Bu bağlamda, Gent Bld. Meclis üyesi Mehmet Sadık Karanfil (Open Vld), trafik canavarlarıyla daha etkin mücadele hususunu Belediye başkanı De Clercq’e sıkça dile getirdiği bilinmektedir.

Karanfil: “Vatandaşlar ve esnaflar Gent şehrinde, haklı olarak, daha güvenilir sokaklar ve yaşama alanları istemekteler. Bu talepleri geçtiğimiz aylarda belediye başkanına ilettim. Netice itibariyle bugünkü yapılan açıklama, belediye yönetiminin kararlılığını göstermektedir.
Buradan belediye başkanımız Mathias De Clercq’e teşekkür ediyor, vatandaşlarımızı ve özellikle de gençlerimizi kurallara uymaya davet ediyorum.”

Ayrıca yapılan açıklamada, 1 Ocak 2020 itibariyle kurallara uymayanların ehliyetlerine ve hatta vasıtalarına el konulabilecektir.

Add comment