Emirdağ Süt Kooperatiflerinden Hastaneye Jest

Gösterim: 347

Hastane SütEmirdağ  ve çevresinde örnek teşkil eden Çamlıtepe ve Bademli Tarımsal Kalkınma Kooperatifleri, İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğünün de katkıları ile Emirdağ Devlet Hastanesi çalışanlarına süt dağıtımı gerçekleştirdi.
Başkonak, Güneysaray, Çatallı, Aşağı Kurudere, Yukarı Kurudere ve Bademli köylerinde büyükbaş hayvan yetiştiriciliği yapan vatandaşların emeklerine değer katmak ve temel gıda maddelerinden olan sütün üretimini teşvik etmek için çalışan kooperatifler, ilk etapta 200 litre süt dağıtımı yapmış olup, İlçe tarım ve Orman Müdürlüğünün koordinasyonunda bundan sonra da düzenli aralıklarla sağlık çalışanlarımızın süt ihtiyacını karşılamaya devam edecektir.
Kooperatif yöneticileri yaptığı açıklamada; Dünyayı ve Ülkemizi etkileyen koronavirüs tehlikesine karşı toplum sağlığı ile hastalık arasında adeta etten duvar ören sağlık çalışanlarımıza kooperatif imkanlarımız dahilinde destek olmaya, morallerini yüksek

tutmaya, sağlıklı kalmaları adına bir nebze olsun katkı sunmaya çalıştık. Bizler evimizde iken her türlü riski alarak mesai mefhumu gözetmeksizin çalışan sağlıkçılarımıza ortaklarımız adına canı gönülden teşekkür ettiklerini belirttiler.

Add comment