emirdag.com.tr

09/04/2008 tarihinde Emirdağ Meydanında, Afyonkarahisar  Y.İ.B.O’lar arası Atletizim yarışmaları yapıldı. Saat 11:45 de başlayan  yarışlara; Merkez Ayşegül Arısoy YİBO, Merkez Kadaifçioğlu YİBO, Merkez 75.Yıl YİBO, Dinar Haydarlı İMKB YİBO, Dinar SPK YİBO, Hocalar Atatürk YİBO, Şuhut YİBO katıldı. İhsaniye Atatürk YİBO ise bu etkinliğe katılmadı.

Emirdağ  Perihan Kemal Çuna Yatılı İlköğretim Bölge Okulundan davullar ve zurnalar eşliğinde Emirdağ Cumhuriyet Meydanına gidildi. Eskişehir Caddesi trafiğe kapatılıp sporcuların güvenli bir şekilde koşmaları sağlanıldı. Emirdağ Adalet Sarayının önünden başlayan ve Emirdağ Cumhuriyet meydanında son buldu.

Müsabakaları izlemek için Emirdağ Kaymakamı Zekeriya Güney, Emirdağ Belediye Başkanı L.İhsan Dağ, Afyonkarahisar  İl Milli Eğitim Müdürü Hidayet Yıldırım, Gençlik ve Spor İl Müdürü Zeki Kuş ve Emirdağ İlçe Mili Eğitim Müdürü Gıyasettin Taş katıldı. Bunun yanında birçok öğrenci ve Emirdağ Halkıda bu müsabakaları izlemek için Cumhuriyet Meydanındaki yerlerini aldılar.

 

İlk olarak Kız öğrenciler dalında koşular yapıldı ve bu koşularda sonuçlar şöyle ;

Image

Kızlarda Bireysel ;

 

   1.      Hava ÖZCAN Merkez Kadaifçioğlu Y.İ.B.O

   2.      Şadiye KOÇYİĞİT Merkez Kadaifçioğlu Y.İ.B.O

   3.      Merve YELER Dinar Haydarlı Y.İ.B.O

 

Kızlarda Takım Halinde;

   1.      Merkez Kadaifçioğlu Y.İ.B.O

   2.      Dinar Haydarlı Y.İ.B.O

   3.      Merkez Ayşegül Arısoy Y.İ.B.O

 

Erkeklerde Bireysel ;

 

   1. Tuğran KELEŞ Dinar Haydarlı Y.İ.B.

   2. Hasan Anıl ESENKAYA Merkez Ayşegül Arısoy Y.İ.B.O

   3. Adem GÜLTEKİN Şuhut Atatürk Y.İ.B.O

 

 Image

Erkeklerde Takım Halinde ;

 

 

   1.      Şuhut Atatürk Y.İ.B.O

   2.      Dinar Haydarlı Y.İ.B.O

   3.      Merkez Kadaifçioğlu Y.İ.B.O

Madalyaları ve Plaketleri Verilen Sporcular Ardından, Perihan Kemal Çuna Y.İ.B.O ‘da Öğrencilere Emirdağ Güveci,Emirdağ Katmeri, Emirdağ Yoğurtu ikram edildi ve kutlamalar saat 15:30 a kadar okul bahçesinde kutlanıldı. Dereceye giren öğrencilere eşofman ve spor ayakkabıları hediye edildi. Öğrenciler ve öğretmenler coşkulu bir şekilde süslenmiş okulda eğlendiler.

Image

Image