İbrahim kızıltoprak emirdag
Sön günlerde basında Yatılı İlköğretim Bölge Okulu (YİBO) , Huzur Evi ve Gençlik Merkezi ile ilgili haberler çıkması üzerine kamu oyunu bilgilendirmek  zarureti hasıl olmuştur. Emirdağ ve Çay YİBO’ları,  İlköğretim Genel Müdürlüğü’nün onay vermemesi sebebi ile 2008 Yılı İl Genel Meclisi  programındaki yatırımın vasfı değiştirilmiştir. Emirdağ YİBO’ ya ayrılan para,  Emirdağ Milli Eğitim Müdürlüğüne  yapım, onarım ve bakım kalemi olarak değiştirilmiştir. Yani bu para hala ilçemizin yatırımına ayrılan bir paradır.  Bu kalemin ilçemizde kalmasında yardımı olan Afyon İl Genel Meclisi Başkanı sayın Ahmet Kocakulak Bey’e İlçemiz adına şükranlarımızı sunarız.

 İl Genel Meclisindeki üye arkadaşlarımızın YİBO ile ilgili Meclis kararından ilçe teşkilatımı haberdar etmesi  üzerine Afyon İl Genel Meclisi ve Afyon AK Parti İl Teşkilatı nezdinde girişimlerde bulunduk. İl Genel Meclisi Başkanımız ve İl Yönetimindeki arkadaşlarımızla gece yarılarında toplantılar yaptık. YİBO ile ilgili Afyon Valisi Sayın Haluk İmga’dan ve Afyon Milli Eğitim İl Müdürü Hidayet Yıldırım’dan  randevu alınmış ve  Milli Eğitim Müdürümüz Gıyasettin Taş Bey ile beraber   YİBO’ya neden ihtiyaç duyduğumuz detaylı bir şekilde anlatılmıştır. Meramımızı tam olarak anlatmamız üzerine Sayın Valimiz konuyu tekrar gündeme getireceğini, Ankara’ya bizzat gidip konuyu takip edeceğini belirtmiştir. Göstermiş olduğu ilgiden dolayı Sayın Valimiz Haluk İmga Bey’e ve İl Milli Eğitim Müdürümüz Hidayet Yıldırım Bey’e ve İlçe Milli Eğitim Müdürümüz  Gıyasettin Taş Bey’e  sonsuz teşekkürlerimizi bildiriyoruz.  Ayrıca YİBO ile ilgili İlçe Teşkilatı olarak Bakanlık nezdinde girişimde bulunduk ve  randevular aldık. İlçemizin YİBO’ya kavuşması için teşkilat olarak elimizden geleni fazlası ile yapmaktayız.

Huzur Evi ve Gençlik Merkezi 2008 yatırım programındadır. Yapılması gereken bu tür hizmetler İl Genel Meclisinin parasal sıkıntıları sebebi ile yapılamamaktadır.  Emirdağ’a parasal sıkıntı sebebi ile yatırım yapılamazken, bazı ilçelerin hastanelerinin   ihaleye çıkarılmasının  hesabını, İl Genel Meclisi  Sağlık Komisyonu başkanın ve  üyelerinin vermesi gerektiği aşikardır.

Huzur Evinin açılması için 300,000 YTL yardım sözü  veren maliye Bakanı Sayın Kemal  Unakıtan’dan randevu alındı ve paranın serbest bırakılması konusu hatırlatıldı. Maliye Bakanı bu konuda sözünün arkasında olduğunu teşkilatımıza bildirmiştir.  Maliye Bakanlığı 2008 yatırımlarına ait bütçesini daha serbest bırakmamıştır.  Emirdağ’da Huzur Evi 2008 yılında açılacaktır. Bundan kimsenin şüphesi olmasın.

  Emirdağ İlçe Teşkilatının bir başkanı vardır.  Hukuken ve Fiilen bu görevini yürütmektedir. Bu kişi de bendeniz İbrahim Kızıltoprak’tır. Zatım ve teşkilatımın yöneticileri adına şunu açıkça söyleyebilirim ki;  Emirdağ’ına yapılacak yatırımlar konusunda elimizden geleni en iyi şekilde yapmaya çalıştık ve yapmaya devam edeceğiz.

Bu konuda da hesap vermekten kaçınmayız.  Partimiz iktidar olalı beri ilçemize yapılan yatırımlar ortadadır. Afyon İl Genel bütçesinden en büyük payları Emirdağımız almıştır. Emirdağ’ımızın hakkettiği hizmetlerin alınmasına, Emirdağ’ına  İl Genel Meclisi Üyleri , Belediye Başkanları, Belediye Meclis Üyeleri ve Ak Parti İlçe Yönetim Kurulu üyeleri olarak kül halinde teşkilatımız  vesile olmuştur.

Boy boy fotoğraflar çektirip, gazete gazete dolaşıp reklam yapmak yerine iş yapmayı yeğledik. Bundan da son derece memnunuz. Çeşitli spekülasyonlarla bu başarılar gölgelenmeye çalışılmaktadır. Üzülmek yok, Yılmak yok, DURMAK YOK YOLA DEVAM.

            Her şey Türkiye için, Her şey Emirdağ için.

     AK Parti Emirdağ İlçe Başkanı  İbrahim Kızıltoprak