emirdag.com.tr

Emirdağ ilçesi Dağılgan köyünde Emirdağ Gönüllü Tema teşkilatı önderliğinde 300 fidan dikildi. Fidan dikimine Emirdağ Kaymakamı Zekeriya Güney, İlçe Milli Eğitim Müdürü Gıyasettin Taş, Emirdağ Gönüllü Tema Teşkilatı Başkanı Ahmet Şahbaz, Tema üyeleri, Köy Muhtarı Turan Doğan, Merkez İlköğretim ve Ortaöğretim Okullarından Öğretmen ve öğrenciler ile Emirdağ Meslek Yüksek Okul öğrencileri katıldı.

Ağaç dikiminde kısa bir konuşma yapan Ahmet Şahbaz yapmış olduğu konuşmada;"Bundan 15 yıl önce Hayrettin Dede Türkiye Çöl olmasın diye yola çıktı. Ülkemizin en büyük sorunu erozyondur. Bu sene bakanlığımızın da başlattı milli ağaçlandırma seferberliğine Emirdağ’dan destek veriyoruz. Türkiye de her gün 40 bin kamyonluk toprağımız erozyonla kayboluyor.

Fidanların temin edilmesinde bizlerden desteğini esirgemeyen Orman İl Müdürlüğü personeline, dikimlerde bizlere destek veren Emirdağ Kaymakamı Zekeriya Güney,Belediye başkanımız Lutfi İhsan Dağ ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Gıyasettin Taş’a,dikim alanına öğrencilerimizi taşıyan İpek yolu,Zafer ve Yöre turizme teşekkür ederiz.Bu sene ilçemizde Tema teşkilatı olarak 2500 fidan dikimini sağladık.Bu milli seferberliğe herkesin katılmasını bekliyoruz”dedi.