Sokak İsimlerinin Değişmesi Yasadan Kaynaklanıyor

Gösterim: 2537
Emirdag.com.tr

Emirdag.com.tr olarak gündeme getirdiğimiz sokak isimleriyle ilgili Emirdağ Belediyesi’nden bir açıklama geldi. Açıklamada “Resmi Gazetede yayımlanan adres ve numaralamaya ilişkin yönetmeliğin üçüncü bölümünde bulunan adres bilgilerinin oluşturulması, ad ve numara verilme zorunluluğunun 11. ve 12. maddelerinde  yer alan şu cümlelere yer verildi.

Madde 11: Mahalle, köy, mezra, mevki, kümeevleri, meydan, bulvar, cadde ve sokaklara ad veya numara, binalara ise numara verilmesi zorunludur. Ayrıca, mahalle, meydan, bulvar, cadde ve sokaklara değişmeyecek sabit tanıtım numarası verilir. Belediye sınırları içinde aynı ad veya numara birden fazla mahalle, mevki, kümeevleri, meydan, bulvar, cadde ve sokaklara verilemez.

Madde 12: Her mahalleye özel bir ad verilir. Belediye sınırları içinde aynı ad birden fazla mahalleye verilemez. Mahalle sınırları, meydan, bulvar, cadde veya sokaklardan geçecek şekilde verilebilir.”

Konuyla ilgili gerektiği yerde herkese yardımcı olabileceklerini dile getiren yetkili, sıkıntının yeni çıkan yasadan kaynaklandığını belirttiler.

Comments are now closed for this entry