DPY-B Sınavı İlçemizde Yapılacak

Gösterim: 2778
Okul Müdürleri emirdag.com.tr

Emirdağ ilçemizde okuyan öğrencilerin girecekleri 04 Mayıs 2008 Pazar günü yapılacak olan” DEVLET PARASIZ YATILILIK VE BURSLULUK SINAVI” ilk defa ilçemizde yapılacaktır.

İl merkezlerinde yapılan bu sınav ilimiz genelinde bazı ilçelere dede yapılması uygun görüldü.Bu ilçelerden bir tanesi de Emirdağ ilçemiz oldu.

04 Mayıs 2008 Pazar günü ilçemizde yapılacak olan DPY-B sınavı bina sorumluları ile toplantı yapıldı.Yapılan toplantıya  İlçe Milli Eğitim Müdürü Gıyasettin Taş, Şube Müdürleri Üzeyir Yörü,Fevzi Karaduman ve sınavda görevli okul personelleri katıldı.

 04 Mayıs 2008 Pazar günü Emirdağ ilçesinde, Üç okulda yapılacak olan” Devlet Parasız Yatılılık Ve Bursluluk Sınavı” ile ilgili yapılması gerekli iş ve işlemler üzerinde bilgi alış-verişinde bulunuldu.

Yapılan toplantıda konuşan İlçe Milli Eğitim Müdürü Gıyasettin TAŞ şunları söyledi;”DPY ve Bursluluk Sınavının genel işleyişi hakkında bilgi vermeden önce sınavda görev alan tüm öğretmenlerin öğrencilere karşı güler yüzlü olmaları gerektiğini ifade etti. Ardından Merkezi Sistem Sınavları Yönergesinde Bina Sınav Komisyonunun görevleri anlatmadan önce sınıfların düzenine önem verilmeli, aydınlatmasına, sınıfların düzenine önem verilmelidir. Sınıfların Güneş alma durumlarını dikkat edilmeli, otomatik ziller iptal edilecektir.”dedi.

 Daha sonra Merkezi Sistem Sınavları yönergesi okundu. Aziziye İlköğretim Okulu Emel KERÇİN sınava giren öğrencilerin sınav merkezine nasıl alınacağını sordu. Karşılık olarak ilçe Milli Eğitim Müdürü Gıyasettin TAŞ sınav merkezlerinin önünde polislerin görev yapacağını, kız öğrencilerinde sınav merkezlerinde görevli bir bayan öğretmenin denetimi sonucunda içeriye alınacağını beyan etti.

Comments are now closed for this entry