NE MUTLU TÜRK'ÜM DİYENE

Gösterim: 2325
Emirdag.com.tr

Pazar akşamı ilçemiz Çınar Düğün Salonu’nda düzenlenen “Türkçülük Bayramı”nda gençler çeşitli sloganlar atarak geceyi renklendirdiler.

Pazar akşamı ilçemiz Çınar Düğün Salonunda düzenlenen bir programla 3 Mayıs Türkçülük Bayramı kutlandı.

Geceye Ülkü Ocaları Afyonkarahisar Başkanı Tevfik Erinç Baykal, ilçemiz Belediye Başkanı L. İhsan Dağ, ilçemiz Ülkü Ocağı Başkanı Musa Demirel, MHP İlçe Eski Başkanları Hasan Kocabaş ve Hayati C. Kahya, MHP Kadın Kolları Başkanı Leyla Bilen ve çok sayıda davetli katıldı.  MHP İlçe Başkanı Ceylan Morca ise Bosna Hersek’e yaptığı iş gezisinden dolayı geceye katılamadığını bir telgrafla bildirdi. Geceye katılanlar arasında AKP Gençlik Kolları Başkanı Yakup Yılmaz ve arkadaşları da vardı. Yakup Yılmaz’ın geceye katılması AKP’nin jesti olarak algılanırken Yılmaz “bu bayram için her yıl kendilerinin de program yaptığını ama bu yıl seminer olduğunu bu yüzden program düzenleyemediklerini dile getirdi.

Katılımın oldukça yüksek olduğu gece Başbuğ Alparslan Türkeş ve Aziz Şehitlerimiz ruhuna okunan Fatiha ile başladı. Daha saygı duruşu ve İstiklal Marşı’mız okundu.

Gecenin açılış konuşmasını Musa Demirel yaptı. Demirel konuşmasında birlik ve beraberlik mesajı verdi. Daha sonra konuşmacı olarak geceye katılan Afyonkarahisar İl Milli Eğitim Eski Müdürü Osman Yaman konuşmasını yapmak üzere sahneye çıktı. Yaman konuşmasında Türk’lerin tarih sahnesine çıkışları, Osmanlı Döneminde Türkçülük akımı ve Cumhuriyet Dönemine kadar Türkçülüğün gelişimi ve 3 Mayıs Türkçülük Bayramı hakkında çeşitli bilgiler verdi.

Daha sonra Ali Ateş isimli yüksekokul öğrencisi Atsız Bey isimli şiiri okudu. Ardından Fen Edebiyat Fakültesi öğrencisi Yasin Sazak bir şiir okuyarak geceye renk kattı.

Image

Gece yapılan slayt gösterisiyle devam etti.

Geceye katılan çok sayıda kadın da dikkatlerden kaçmadı. Gecenin çeşitli bölümlerinde geceye katılan gençler “Burası Türkiye Ya Sev Ya Terk et, Ne mutlu Türk’üm diyene, ya Allah Bismillah Allahüekber” şeklinde sloganlar attılar.

Programın sonunda çeşitli hediyeler MHP Kadın Kolları Başkanı Leyla Bilen’in sunuculuğunda açık arttırmayla satılarak kalan para Özürlüler Derneği’ne bağışlandı. Gece Ahmet Şahbaz’ın Türkçe’yle ilgili okuduğu şiir ve şarkılar eşliğinde son buldu.

Bu arada önümüzdeki günlerde Musa Demirel’in Ocak Başkanlığı’ndan alınacağı yönündeki iddiaları sorduğumuz Afyonkarahisar Ocak Başkanı Tevfik Erinç Baykal, Musa Demirel’in görevinin başında olduğunu ve şimdilik böyle bir şeyin olmadığını dile getirdi.

Yerel seçimlere kısa bir süre kala düzenlenen Türkçülük Bayramı programına katılımın yüksek olması MHP’nin yerel seçimlerde iddialı olduğunun da göstergesi.

Afyonkarahisar Ocak Başkanıyla yaptığımız röportajı da önümüzdeki günlerde gazetemizden okuyabilirsiniz.

Comments are now closed for this entry