İnkılap İlköğretim Okuluna Beyaz Bayrak

Gösterim: 3281
Beyaz Bayrak emirdag.com.tr

  Milli Eğitim Müdürlüğü ve Sağlık İl Müdürlüğünce, Milli Eğitim Bakanlığı ve Sağlık  Bakanlığı işbirliği ile hayata geçirilen Beyaz Bayrak Projesi kapsamında Afyonkarahisar’da Beyaz Bayrak Emirdağ ilçesinde ödüllendirilen okulların Beyaz Bayrakları törenlerle göndere çekildi. İlk tören Emirdağ İnkılap İlköğretim Okulunda yapıldı.Yapılan törenin açılış konuşmasını Okul Müdürü Erhan Yürük yaptı. Yürük yapmış olduğu konuşmada;”Beyaz Bayrak, Temiz Okullara M.E Bakanlığı Tarafından Verilen Bir Ödüldür. Bizler İnkılâp İlköğretim Okulu Olarak Bu Projeye Başvurduk. İlimiz Sağlık Ve Milli Eğitim Müdürlüğü Tarafından Oluşturulan Komisyonca, Belirlenen Kriterlere Göre Denetlendik. Beyaz Bayrak Almaya Hak Kazandık.Bu Ödülü Almaktan Okul Toplumu Olarak Mutluyuz, Gururluyuz. İlçemizin En Eski Okulu Ve Aynı Zamanda Tescilli Tek Kültür Varlığı Olan Okulumuz, Beyaz Bayrakla" Da Süslenmiş Oldu. İlköğretimin Amaçları Arasında Doğayı Tanıma, Sevme Ve Bir Doğa Dostu Olarak Çevreyi Her Durumda Koruma Bilinci Vardır.

Yine Temiz Ve Sağlıklı Bir Çevrede Yaşamak Her Birey İçin Anayasal Bir Haktır.

Sevgili Öğrenciler; Çocukluğunuzu Yaşayıp Hayata Hazırlandığınız Yer Olan Bu Tarihi Mekânı Çok İyi Koruyunuz. Çok Çalışınız. Azim Ve Kararlılığınızla Başaramayacağınız Hiç Bir Şey Yoktur. Ailenizin, Bizlerin Gayret Ve Çabası Sizlere Eğitim İçin En İyi İmkânları Sunmaktır.

Çalışmalarınızdan Ve Projeye Katkılarınızdan Dolayı Sizleri Kutluyor, Başarılarınızın Devamını Diliyorum.BeyazBeyaz Bayrak Emirdağ İnkılap Bayrağı Almak Kadar Onu Layıkıyla Taşıyabilmek De Önemlidir.Okul Toplumu Olarak Onu En İyi Şekilde Taşıyacağımıza İnanıyorum.Bu Ödülü Almamızda Emeği Geçen Okul Personeline, İdareci Ve Öğretmen Arkadaşlarıma, Okul Aile Birliğimize, Öğrencilerimize, Velilerimize Bu Mutlu Günümüzde Bizleri Yalnız Bırakmayan Kıymetli Misafirlerimize Teşekkür Eder, Saygılar Sunarım” dedi.

Emirdağ İlçe Şube Müdürü Fevzi Karaduman yapmış olduğu konuşmada;” Sağlık Bakanlığı ile Bakanlığımızın işbirliği içerisinde yürütülen Beyaz Bayrak Projesiyle, yeterli ve kaliteli eğitim almış sağlıklı nesiller yetiştirilerek toplum sağlığının korunması, geliştirilmesi ve yaşam kalitesinin yükseltilmesi amacıyla, çocuklarımızın eğitim gördüğü ortamların temizlik ve hijyen açısından belirli kriterler esas alınarak değerlendirilmesi hedeflenmektedir.Bu konuda gayret gösteren okullarımızın "Beyaz Bayrak" ve "Sertifikası" ile ödüllendirileceği "Milli Eğitim Bakanlığı’na Bağlı Okullarında Uygulanacak Beyaz Bayrak Projesi İşbirliği Protokolü" ile belirtilmiştir. 2006–2007 Eğitim-Öğretim yılından itibaren başlatılan Beyaz Bayrak Projesi, 2007–2008 Eğitim-Öğretim yılında da uygulanmıştır. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak, bununla yetinmeyip gelecek yıl ilçemizde Beyaz Bayrak alan okul sayımızı artırmayı hedeflemekteyiz. Bunun için  Okul Müdürlerimizi  şimdiden yönetici, öğretmen ,öğrenci  ve hizmetlilerle  birlikte  , sağlıklı okul ve sağlıklı çevre konusundaki çalışmalarını daha da artırmaya  davet ediyorum. Beyaz Bayrak  ve Sertifika  almaya hak kazanan bu okulumuzun bütün çalışanları ve öğrencilerini tebrik ediyor saygılar sunuyorum”dedi.

Image

Emirdağ Kaymakamı Zekeriya Güney yapmış olduğu konuşmada;" İlimizde genelinde 14 okula Beyaz Bayrak verilmesi uygun görülmüştür.14 Beyaz Bayrak’tan üç tanesinin ilçemiz okullarına verilmesi bizleri son derece mutlu etmiştir. Emeği geçen tüm personelleri kutlar başarılarının devamını dilerim” dedi.

 

Öğrenciler tarafından okunan şiirlerden sonra Anasınıfı öğrencilerinin folkloru izleyicilerden uzun süre alkış aldı.

Okul Müdürüne Beyaz Bayrak plaketini Emirdağ Kaymakamı Zekeriya Güney, Emirdağ Sağlık Grup Dr. Selami Kılıç tarafından 100 Temel Eser hediye edildi. Beyaz Bayrak Emirdağ Kaymakamı Zekeriya Güney tarafından göndere çekildi.

Comments are now closed for this entry