Emirdağ Sağlık Meslek Lisesi beyaz Bayrak

Gösterim: 5125

Emirdağ ilçesinde okullar arasında yapılan “beyaz bayrak projesi” yarışmasında Emirdağ sağlık meslek lisesi törenleEmirdağ Sağlık Meslek Lisesi sertifikasını aldı.

   Emirdağ’da 18 okul arasında yapılan “beyaz bayrak projesi” yarışmasında 3 okul; inkilap ilköğretim okulu ana okulu , sağlık meslek lisesi dereceye girdi. Dereceye giren okullardan sağlık meslek lisesinin bahçesinde yapılan tören coşkulu geçti. Törende konuşan Emirdağ kaymakamı Zekeriye Güney konu ile ilgili olarak şunları söyledi: “Bu proje kapsamında ilimizde oluşturulan komisyon, Emirdağ ilçe merkezinde 18 okulu hijyenik olarak denetledi.

Denetlemelerde 90 puanını üzerinde not alan 3 okul dereceye girdi. Tuvaletlerin hiyenik olup olmadığını i içme sularında sağlık koşullarında dikkat edilip edilmediği, ve okulların temizliğine puan verildi. Derece giren okullara sertifika, beyaz bayrak , plaket verildi. Bu okulların başarısın kutluyorum.”

Image

   Törende sağlık meslek ana sınıfı öğrencileri şiirlerini okudular ve şarkılarını söylediler. Halk oyunları gösterilerini sundu. Daha sonra beyaz bayrak Emirdağ kaymakamı Zekeriye Güney tarafından gönlere çekildi ve plaketi de törenle verild. Törene Emirdağ Kaymakamı Zekeri Güney Beldeği başkanı Lütfi İhsan Dağ ,  İl genel Meclis Üyeleri, Halk Eğitim Müdürü Nurettin Dikeri, Huzurevi Müdürü Ertuğrul Altınel ve çok sayıda davetli topluluğu katıldı. Tören sonunda davetlilere çay ve pasta ikram edildi.

Image
Image

Comments are now closed for this entry