Yayla Zamanı Geldi

Gösterim: 2005
yayla

Havaların ısınmasıyla birlikte ilçemiz halkı hafta sonların da ilçemiz yaylalarına akın etmeye başladı.

Tatil günlerinde Emirdağ daki yakınlarını ziyarete gelen Emirdağ’lı hemşerilerimiz de bu ziyareti de fırsat bilerek ilçemiz yaylalarına piknik için gidiyor. Bu arada ilçemiz Kaymakamı Zekeriya Güney’le ilçemiz yayla yolunun ne şekilde nasıl yapılacağını görüşen gazetemiz Güney’den konuyla ilgili bilgi aldı.

Güney yayla yolunun tamamının stabilize yola çevrilmesinin şimdilik mümkün olmadığını ama yollarda iyileştirme çalışmaları yapılacağını belirtti.

Hafta sonu tatilini değerlendirmek üzere birçok hemşerimizin yıllardır Emirdağ yaylalarına gittiği biliniyor. Hafta boyunca çalışan birçok memur ve esnaf özellikle yaz aylarında dinlenmek için Emirdağ yaylalarını tercih ediyorlar. Kaymakam Güney’in yayla yolunda yapacağı iyileştirmelerden sonra yaylaya talebin daha da artması bekleniyor.

 Birçok hemşerimiz yayla yolunun durumunu bildiği için aracıyla yaylaya çıkmaktan çekiniyor. Çünkü ilçemiz yayla yolu deyim yerindeyse köstebek yuvasına dönmüş durumda. Ayrıca yayla yolunun yapılmasıyla birlikte hafta sonu için Çifteler, Bayat, Çay gibi ilçelere giden hemşerilerimiz de hafta sonunda yaylaya çıkmayı düşünüyor.

Bunun yanı sıra alabildiğine yeşil olan yaylaların şimdi tam zamanı. Şimdi dört gözle Güney’in yayla yolunda yapacağı iyileştirme bekleniyor.

Comments are now closed for this entry