Emirdağ O.S.B. Sona yaklaşılıyor

Gösterim: 2541

Geçtiğimiz ay İlimizi ziyarete gelen Sanayi ve Ticaret Bakanımız Sayın Zafer Çağlayan ile yapılan toplantıda,İlçemizEmirdağ Organize Sanayi Bölgesi organize sanayi bölgesinin altyapı ihalesinin Organize sanayi bölgeleri 2008 yılı yatırım programında olmadığını ama İlçemiz osb altyapı ihalesinin en kısa zamanda ihale edilmesi için gerekli işlemlerinin yapılarak biran önce ihalenin yapılacağı sözünü vermişti. Bakanımıza ihalenin yapılması gerektiğini yurtdışında bulunan gurbetçilerimizin yatırım yapmak için osb nin faaliyete geçmesini beklediklerini ilettik. Bakanımız Hatta artık duymaya alıştığımız , “Belçikalıların Emirdağ mı büyük Türkiye mi büyük” espirisini yaptı.

Bakanımızın söz verdiği gibi ihale için gerekli işlemler tamamlanarak,Emirdağ osb altyapı ihalesi 27.05.2008 tarihinde Sanayi ve Ticaret Bakanlığında Oluşturulan ihale komisyonu ile birlikte saat 10:00 da başladı.

İhaleye 14 iştirakçi firma katıldı.Saat 11:30 a kadar ihaleye katılan firmaların evrakları kontrol edildi.2 firmanın evrakları yetersiz bulunarak ihaleden elendi.Kalan 12 firmadan Emirdağ osb altyapı ihale bedeli olan 5.248.107,00 ytl. en çok indirimi %70 yaparak KMS Prj.İnş.Müş.Ltd.Şti. kazandı.

Yapılan indirimle ihaleyi kazanan şirket 1.574.432,00 Ytl. + KDV ile Emirdağ osb altyapı inşaatını yapmayı taahhüt etti.

 

Ayrıca ihale şartnamelerinin satışından elde edilen 7.000,00 ytl. Emirdağ osb hesabımıza aktarıldı.

 

İhale komisyonuna Emirdağ osb müteşebbis heyetini temsilen katılan ilçemiz ticaret ve sanayi odası yönetim kurulu başkanı Yılmaz Ünver ve ilçemiz belediye meclis üyesi Bülent Halaç İhalenin ilçemiz ve ülkemiz için hayırlı olmasını temenni ediyoruz dediler.

Comments are now closed for this entry