Toki Evlerinin değerlendirmesi

Gösterim: 10343
 Toki Evleri Değerlendirme emirdag.com.trToki evleri talep topluyor, ihale ediliyor kura çekiliyor derken teslimatın son 2-3 ayına geldiğimiz şu günlerde toki evleri üzerine halk arasında çok yorumlar yapıldı. Yok malzeme iyi değil, yok işçilik kötü, planlar işe yaramaz, yeri iyi değil, ısınma problemi vs.  %70’inin gurbetçilerimizin aldığını düşünecek olursak evler çok mükemmel olmuş.
 

Adaçalın eteğine yapılan bu evler, çevre düzenlenmesinden sonra şirin bir Avrupa mahallesi görünümüne bürünecek. Yaklaşık 12000 mt2  çim alanlar üzerine 4500 ağaç dikilecek ve 4 adette çocuk parkı yapılacak toki de en ince ayrıntısına kadar düşünülüp otoparklar bile bir düzen içerisinde olacak.  Yürüyüş alanlarının tamamına kilitli taş döşenmiş.Elektrik ve telefon nakil hatları direklerle değil Avrupai sistemde yer altından gidiyor. Bu da olası kötü hava şartlarında elektrik ve telefon hatlarına bir zarar gelmeyeceğidir.  Yine olası yangınlar için demirdöküm yangın vanaları yerleştirilmiş. Herhangi bir olayda acil müdahale edebilmek için. Yani kısacası her şey düşünülmüş camisinden alış veriş merkezine kadar.  

Image

Evlerin içine bakacak olursak oturma odaları tabanlarına laminant parke döşenirken,  banyo, mutfak ve koridorlar kalebodurla döşenmiş. Batarya ve prizlerde genel anlamda markalar seçilmiş. Her odada kullanılacak prizlerin yerlerine dikkat edilmiş. Bun dışında sigortalar neredeyse tüm priz ve lambaları birbirinden ayırmış üzerlerine hangi oda ve prize ait olduğu yazılmış.

Image

 

Yazları birkaç ay kullanılacak olan evlere ısıtma sistemi düşünülmemiş bunu bir eksiklik gibi düşünsekte gurbetçilerimizin böyle bir ihtiyacı yok. Umarız Emirdağ belediyesine örnek bir mahalle olur yeni mahalleler oluşturulurken buradaki çevre kriterlerini baz alınır. Çünkü fotograflar her şeyi anlatıyor…

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Comments are now closed for this entry