Anadolu Lisesi Pilav Günü

Emirdağ ilçesinde, 1988–1989 eğitim-öğretime başlayan Emirdağ Anadolu Lisesi, Şimdiki adıyla Metin-Zülbiye Sarı Anadolu Lisesi Öğretmen ve öğrencileri 31 Mayıs 2008 Cumartesi günü saat 16.00’da Okul bahçesinde yapılan pilav günü ekinliğinde bir araya geldiler.

Yapılan etkinliğin açılış konuşmasını Okul Müdürü Hasan Çelik yaptı.

 Çelik yapmış olduğu konuşmada şunları söyledi;”1988–1989 eğitim-öğretim yılında Emirdağ İlçemizde eğitime başlayan Anadolu Lisemizin açılışından bugüne kadar görev yapan eğitim kadrosunu ve mezun olan öğrencilerini bir araya getirebilmek için okulumuz adına bu günü tertip ettik. Okulumuzda görev yapan ve mezun olan herkese ulaşmaya çalıştık. Bizleri kırmayarak geldiğiniz için hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim. Okulumuz Emirdağ İlçesinde açıldığı tarihten itibaren Üçüncü kez bina değiştirdi. Şu an kullanmakta olduğumuz binayı elim bir trafik kazasında kaybetmiş olduğumuz gurbetçi hemşerilerimiz Metin-Zülbiye Sarı adına akrabaları yaptırmıştır. Binanın yapımında emeği geçen herkese teşekkür ederim” dedi.

Emirdağ Anadolu Lisesi kurucu Müdürü Özcan Türkmen yapmış olduğu konuşmada şunları söyledi;”1988–1989 eğitim-öğretim yılında Emirdağ İlçemizde ilk defa eğitime başlayan Emirdağ Anadolu Lisesi bize bir bina, bir anahtar olarak teslim edilmişti. O yıllarda görevde olan herkesin katkısı, el birliği ile okulumuzu açtık. Okulumuzun açılışından bugüne birçok ilkleri birlikte yaşadık. Birçok dersi İngilizce-Türkçe olarak işledik, Türkiye genelinde İngilizce, Almanca, Fransızca dillerinin öğretildiği tek Anadolu Lisesi bizdik, İlk oratoryoyu Nuray Erenoğlu ile birlikte yaptık, Emirdağ’da İngilizce Tiyatro oynadık ve seyredenlerden büyük alkış aldık, İlk fax, ilk telesekreterli telefon okulumuzda vardı. Çiğdem Kat Anadolu liselerinde birinci olmuştu.Okulun bahçesine ağaçların dikilmesinde Halittin Kılıç'ın,Futbol takımının turnuvalara katılmasında Şahin Ünver'in katkıları büyük olmuştur.

Öğrencilerimiz de olumlu gördüğümüz her davranışı ödüllendirdik. Sizlere ayrıcalıklı olmayı öğrettik. Her bayrak merasiminde sorusu olan var mı? Diye sorduk. Hemen hepiniz bayrak merasimi öncesi söz alarak düşüncelerini bizlerle paylaştı. Okulumuzdan mezun olan öğrencilerin hemen hepsi önemli mevkilere gelmiştir. Emirdağ insanı bizleri bağrına bastı.Bu güzel günü tertipleyerek bizleri bir araya getiren okul yönetimi ve emeği geçen herkese ayrı ayrı teşekkür ederim”dedi.

Image

Mezun olan öğrenciler adına konuşan Özgür Yıldırım;”Yıllar önce bu okulumuzdan mezun olduk. Hayat mücadelesine dalarak dönem arkadaşlarımızı ve okulumuzu ziyaret edemedik. Bugün düzenlenen etkinlik vesilesi ile yıllardır görmediğimiz öğretmenlerimizi ve arkadaşlarımızı tekrar görme fırsatı bulduk. Bu güzel günü yaşatanlara teşekkür ederim” dedi.

Image

 Okul arşivindeki resimler slayt olarak izletildi. Katılan herkese etli pilav ayran ikram edildi.

Image

Image

Image

Image