Oks Sınavı Sorunsuz Geçti

Gösterim: 2038
Emirdag.com.tr Oks

Emirdağ ilçemiz de 08 Haziran 2008 Pazar günü saat 10.00’da Ortaöğretim Kurumları Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sınavı (OKS) bugün ilk ve son kez gerçekleştirildi.

İlçe Emniyet Müdürlüğü ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün zamanında yapmış olduğu toplantılar, görevlendirmeler ve almış olduğu tedbirler sonucu ilçemizde yapılan Türkiye geneli bir sınav daha sorunsuz tamamlandı.

 Daha önceleri Emirdağ İlçesinden OKS sınavına girecek öğrenciler İl Merkezine gidiyordu.Bu gidiş-gelişler öğrenci Velililerini maddi,öğrencileri manevi yönden zorluyordu.

 Bu sene İlk defa ilçede yapılması öğrenci ve veliler tarafından memnuniyetle karşılandı. OKS sınavının yerini artık (SBS) Seviye Belirleme Sınavı alacaktır.

Emirdağ ilçesinde 547 öğrenci Fen, Anadolu ve Sosyal Bilimler liseleri, Polis Koleji ve özel okullarda okumak için sınavda ter döktü.

Emirdağ ilçe merkezinde sınava giren öğrenciler, sabahın erken saatlerinde sınava girecekleri okullara gelerek sınav saatini beklemeye başladı. Heyecanlı oldukları  gözlenen çocuklar ve aileleri, sınava hazır olduklarını ve istedikleri yerleri kazanacaklarını söyledi. Özellikle öğrenci velileri OKS sınavının Emirdağ ilçesinde yapılmasından maddi ve manevi yönden çok olumlu olduğunu söylediler.

Saat 10,00’da Zil sesinin çalmasıyla birlikte sınav salonlarına alınmaya başlayan öğrenciler, ailelerine sarılarak okula girdi.Geç kalan bazı öğrenciler ise koşarak sınav saatine yetişmeye çalıştı. Kimliklerini unutan bazı öğrencilerin imdadına da öğretmenler yetişti. Öğrencilerin ailelerini arayan öğretmenler, unutulan kimliklerin salona getirilmesini sağladı. 120 dakikalık sınav maratonunda öğrenciler soruları çözmek için ter dökerken, okul bahçesinde bekleyen aileleri ise çocukları için dualar etti.

Güne Belediye Hoparlörünün Anonsu Damgasını Vurdu

OKS sınavının ilçemizde sorunsuz tamamlanması için sınav saatinde düğünler yasaklandı, Belediye hoparlöründen günlerce klakson çalınmaması, gürültü yapılmaması, yüksek sesle müzik dinlenilmemesi için vatandaşlar uyarıldı.

Ancak saat 11.00 sıralarında Belediye Hoparlöründen yapılan Cenaze ilanı herkesi şaşkına çevirdi. Vatandaş uyarılırken kendilerinin uymaması öğrenci velileri tarafından tepki ile karşılandı.

Sınav sonuçları 11 Temmuzda açıklanacaktır.

Comments are now closed for this entry