Emirdağ Hem'den Yılsonu Sergisi

Gösterim: 2785
Emirdağ Halk Eğitim Merkezi

Emirdağ Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü yılsonu sergi ve belge dağıtım törenine ilgi yoğun oldu.

Suat Dağcı Spor salonunda açılan sergiye Emirdağ Kaymakamı Zekeriya Güney ve eşi Ayşe Güney,3.Jandarma Er Eğitim Tabur Komutanı Süleyman Yılmaz ve eşi Serap Yılmaz, Emirdağ Belediye Başkanı Lutfi İhsan Dağ, Belde Belediye Başkanları (Aşağı Piribeyli Belediye Başkanı Mustafa KÜÇÜKER, Bademli Belediye Başkanı Yusuf Çerit,Davulga Belediye Başkanı Kenan Bali) , İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Yusuf Tuğlu ve çok sayıda davetli katıldı.

Program Sağlık Meslek Lisesi Folklor ekibinin yöresel oyunları ile başladı.

2.Kademe Okuma yazma kursunu başarı ile tamamlayan Fatma Küçüktaş yapmış olduğu konuşmada;"Halk Eğitim Merkezinin açmış olduğu 1.Kademe okuma-yazma kursuna katıldım. Hayalim ehliyet alarak araba kullanabilmekti. Emirdağ Atatürk İlköğretim Okulunda açılan 2.kademe okuma-yazma kursunda devam ederek kursu başarı ile bitirdim. Hayata yeniden gelmiş gibiyim. Çocuklarım okuyup-yazarken ben bir şey anlamıyordum. Bana bu imkanı sağlayan herkese sonsuz teşekkür ederim" dedi.

Image

Emirdağ Halk Eğitim Merkezi Müdürü Nurettin Diker yapmış olduğu konuşmada;"Halk Eğitimi örgün eğitimin yanında ve dışında her vatandaşın hayatının her aşamasında yararlandığı yaygın eğitim faaliyetidir. Bundan dolayı Halk Eğitimi günün yirmidört saatinde, haftanın yedi gününde, yılın oniki ayında devam eder. Tek özelliği isteğe bağlı olmasıdır. Yani Halk Eğitimi zorunlu bir çalışma değil istek ve ihtiyaç duyanların hizmetine sunulmuş bire hizmettir. Katılımlarınızdan dolayı teşekkür ederim" dedi.

Image

Afyonkarahisar Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Yusuf Tuğlu yapmış olduğu konuşmada; "2007-2008 öğretim yılı Emirdağ Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğünün yılsonu sergi açılışında öncelikle Emirdağ'lı bir hemşeriniz olarak aranızda bulunmaktan son derece mutluyum. Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk'ün Cumhuriyet ile birlikte, Millet Mektepleri ile başlattığı yetişkin eğitim faaliyetleri Türk Ulusunun, Kaynağı ve toplumsal yaşamın temeli olan kadına da bu eğitim faaliyetlerinin öncelikli olarak verilmesini hedef olarak belirtmiş ve ulus olma bilincine ulaşmasını sağlamıştır.Özellikle genç kız ve kadınlarımızın eğitimine, onların beceri ve meslek sahibi olarak, hem aile hemde ülke ekonomisine katkıda bulunmalarının yanında toplumumuzun gelişmesinde de etkili olacaktır.

Image

HEM bünyelerinde açılan bu kurslar ile,örgün eğitimini tamamlamış veya örgün eğitimin dışında kalmış genç kız ve kadınlarımızın Türk Milli Eğitiminin genel amaçları doğrultusunda kursiyerlerimizin,Yaratıcı gücünü ortaya çıkarmak,Beceri ve kültürel yönden gelişmelerini sağlamak,Mahalli kültür ve değerleri koruyarak,gelecek nesillere sağlıklı bir şekilde aktarmaktır.

Image

Serginin açılışında emeği geçen herkese teşekkür ederim"dedi.

Emirdağ Kaymakamı Zekeriya Güney yapmış olduğu konuşmada;"Emirdağ Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğümüzce ilçemiz bayanlarına yönelik açılan Meslek Edindirme kursları kapsamında elde edilen el emeği, göz nuru emekleri bugün bizlere sergilenmektedir.Emirdağ Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğümüzce bu öğretim yılında 148 kurs açılmış bu kurslardan 5500 hemşerimiz yararlanmıştır. Kursların ve serginin açılmasında emeği geçen herkese teşekkür ederim"dedi.

Image

Comments are now closed for this entry