En Büyük Meydan Kemerkayaya

Gösterim: 4962

Kemerkaya

Kemerkaya Kasabasına Meydan yapılıyor. Ulusal bağımsızlığın ve demokrasilerin sosyolojik ve kültürel açıdan zorunlu, vazgeçilmez bir gerçeği ile önemi olan meydanların en büyüğü Afyonkarahisar'ın Bolvadin ilçesi Kemerkaya kasabasına yapılıyor. Kemerkaya Belediye Başkanı Ertuğrul Yılmaz, vatandaş belediye işbirliğiyle kasabaya güzel bir meydan kazandıracaklarını söyledi. İlin imar planı bakımından en güzel kasabalarından birisi olan Kemerkaya kasabasında bu günlerde ilin ve bölgenin en büyük meydanlarından birisi yapılıyor. İnşa edilen meydanı yakından inceleyen Kemerkaya Belediye Başkanı Ertuğrul Yılmaz, 30 dönümlük bir arazi üzerinde bulanan binaları yıktıklarını ve büyük bir projeyle meydan yapımına başladıklarını kaydetti.

 

Su, Işık Ve Zamanı Buluşturacak

 

İlk olarak meydana yapılacak olan saat kulesi hakkında bilgiler aktaran Başkan Yılmaz; Belediyemiz tarafından içerisinde ışığı, suyu ve zamanı bir arada toplayan bir kule olacak.

Cumhuriyet meydanına kurulan kulede ayrıca Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere Atatürk zamanına kadar gelmiş 16 devlet büyüklerinin büstleri bulunacak. Ancak bu konuda çalışmalarımız devam ediyor dedi.

 

Tarihimizi Gelecek Kuşaklara Aktaracak

 

Türk tarihinin unutulmaması ve gelecek kuşaklara aktarılması amacıyla da meydanda tarihi yapılarında yer alacağını vurgulayan Kemerkaya Belediye Başkanı Yılmaz Biz belediye olarak vatandaşlarımızla uyum içerisinde çalışıyoruz. Ayrıca aynı proje dahilinde meydanın etrafını tarihimizi yansıtan yapılarla çevreliyoruz. Birde meydanımız içerisinde bulanan Çarşı Cami"miz vardı. Burasına da tadilat çalışmaları yaparak, çevre düzenlemesi yaparak güzel bir görünüme kavuşturuyoruz. Birde meydanımızda büyük bir havuz olacak diye konuştu.

 

Açılış İçin Etkinlik Düzenlenecek

 

Bu meydanın beton yığınlarının boy boy dikildiği bir yer değil yaşlısından gencine tüm kesimin gezip dolaşabileceği güzelce vakit geçireceği bir meydan ve park alanı olacağını kaydeden Yılmaz Vatandaşlarımız aileleriyle burada hoşça vakit geçirebilecekler. Ayrıca meydanımızın açılışı için bir gece düzenleyeceğiz. Burada tanınınmış ses sanatçılarını getirerek açılış münasebetiyle vatandaşlarımızla bir araya geleceğiz beraber ortaya koyduğumuz eserin açılışını gerçekleştireceğiz dedi.

Comments are now closed for this entry