Suvermez Köyü Güzelleştirme Derneği Seçimi Yapıldı

Gösterim: 6350
Ömer Deveci

Suvermez köyüne 2006 Temmuz ayında kurulan Suvermez Köyü Güzelleştirme ve Yeşillendirme Derneği 19 Ekim 2008 günü genel kurul toplantısı yaparak dernek organlarını yeniledi.  Yapılan seçim sonucunda Ömer Deveci,  İsmet Sönmez,  Yusuf Çimen, Kamil Ay ve Turgay Gök yönetim kurulu üyeliklerine seçildiler.

Eski yönetime hizmetlerinden dolayı teşekkür eden Ömer Deveciyle bir röportaj yaptık

Emirdağ.com.tr: Ömer Deveciyi tanıyabilir miyiz?

Ö.Deveci; 1966 yılında Suvermez köyünde doğdum. Emirdağ lisesinden mezun oldum. 1990 yılında 4 yıl süreyle Belçika da ikamet ettim. 1994 yılından bu yana Suvermez köyünde tarımla uğraşmaktayım. Köyümüz Emirdağ’ın en gözde ve ulaşımı en kolay köylerinden biri bu nedenle köyüme hizmet etmek için köyümün Güzelleştirme ve yeşillendirme derneği yönetim kuruluna katıldım.

Emirdağ.com.tr: Köyünüz için yapmayı düşündüğünüz projeleriniz nelerdir?

Ö.Deveci; İlk işimiz köy mezarlığını düzene sokmak ağaçlandırma ve parselasyon yapıp, kapalı olan suyunun açtırmak. Köy konağımızın camları kırık ve içerisi kus pislikleriyle dolu burayı temizleyip dernek faaliyetlerimizi yürütmek için düzenleyeceğiz. Köyümüzde evi olmayıp ama cenazesini buraya getirmek isteyenler köy konağımızı kullanabilecek burada yemek verebilecek bir şekle sokacağız. köy okulumuz kullanılmıyor ama görünümü atıp Suvermez Köyü Konağıdurumda buraya da cevre düzenlemesi ve gereken yerlerini tamir ettirmeyi düşünüyoruz.

Emirdağ.com.tr: Gurbetteki vatandaşlarınızla nasıl iletişim kuracaksınız?

Ö.Deveci; köy konağımızda bir odamıza bilgisayar sistemi kurarak yurt dışı ve içindeki tüm vatandaşlarımızla internet yoluyla iletişim kurmayı düşünüyoruz. Bir de vatandaşlarımızın çok olduğu illere ülkelere temsilcilikler kurmayı düşünüyoruz.

Emirdağ.com.tr: Köyünüzde bir gün bir etkinlik yapmayı düşünüyor musunuz?

Ö.Deveci; evet bir etkinlik düşünüyoruz. Bir şenlik gibi olmasını düşünüyoruz. Ama önemli olan birliktelik temmuz ayının 3. Pazarı düşündüğümüz etkinliğimizde tüm yurtdışından ve yurt içinden vatandaşlarımızın katılmasını bekliyoruz. İçerik konusunda önümüzdeki günlerde derneğimiz karar verip açıklamalarda bulunacaktır.

Emirdağ.com.tr: peki bu yapacaklarınız için kaynak gerekecek bunu nasıl temin edeceksiniz?

Ö.Deveci; Öncelikle derneğimizin masa ve sandalyeleri var özel gün ve geceler için kiraya veriyoruz. Bunun dışında gurbetçi ve yerli vatandaşlarımızdan yardımlarını bekliyoruz.

Emirdağ.com.tr: Yönetim kurulunuzun güzel amaçları var, umarız gerçekleştirir yeni görevinizde başarılı olursunuz.

Ö.Deveci; Amacımız Suvermez’i güzelleştirmek teşekkür ederiz. Biz elimizden geleni yapacağız.

Comments are now closed for this entry