Gömü Kasabasında Biçki-Dikiş Kursu Açıldı

Gösterim: 5457
Gömü Dikiş Nakış HemEmirdağ ilçesine bağlı Gömü Kasabasında Gömü Belediyesi ile Emirdağ Halk Eğitim Merkezi işbirliğinde bayanlara yönelik Biçki Dikişi-Nakış kursları açıldı.

Ayşe Gemici ve Gevher Özdil’in Usta öğretici olarak görev aldığı Biçki Dikiş-Nakış kursu 14 Mayıs’a kadar devam edecektir.

İşbirliğinde açılan kursla ilgili bilgi veren Gömü Belediye Başkanı Hakkı Tekin yapmış olduğu açıklamada;”Emirdağ Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğünce Gömü Kasabamızda bayanlara yönelik Biçki Dikiş-Nakış kursu açılması ile ilgili gelen talep üzerine Belediyemiz hoparlörü ile halkımıza gerekli duyuru yapılmıştır.
Kursumuzda görev alan öğretmenler ve Halk Eğitim Personellerince yapılan alan taraması sonucunda gelen talepler doğrultusunda kurslarımız açılmıştır. Gömü Belediyesi olarak Kurs için ücretsiz yer temin edilmiş olup, kursta görev alan öğretmenlerimizde Belediyemiz toplu taşıma aracı ile geliş-gidişlerine yardımcı olunmaktadır.
Kursumuza Emirdağ Kaymakamımız Sayın Zekeriya Güney ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Gıyasettin Taş gerekli desteği vermektedir. Bayanlarımız meslek öğrenmenin yanında boş zamanlarını da verimli bir şekilde değerlendirmektedir.
Gömü Belediyesi olarak bize düzen yardım ve desteğimiz devam edecektir”dedi.

Comments are now closed for this entry