7 Köyün Faydalandığı Yol Yapıldı

Gösterim: 3619

Emirdag.com.tr

2009 yılı İl Genel Meclisi programında olan  ilçemiz yedi köyünün faydalandığı, Emirdağ- Demirçili arası 18 Km. yolun  asfalt yenileme çalışması tamamlandı. O istikametteki  mermer ocakları nedeniyle çok çabuk bozulan  yol yeniden iyileştirme programı dahilinde KÖYDES Projesi kapsamında yapıldı. Yavuz (Horan), Soğukkuyu, Karacalar, Demirçili, Türkmenköy, Güveçci, Çaygışla  köylerinin de ortak olarak kullandığı yol  İl Genel Meclisi üyelerimiz Yusuf Demir ve Mevlüt Ergürbüz  tarafından yakından takip ediliyordu.
Afyonkarahisar  İl Genel Meclisinin  Asfaltlama çalışmaları her yıl Temmuz ayında başlamakta olup, İl genel Meclisi  Üyelerimiz Yusuf Demir ve Mevlüt Ergürbüz’ün ısrarlı takipleri üzerine  bu yıl ilk asfalt çalışması Emirdağ’dan başlamıştır.
Konu hakkında görüştüğümüz Yusuf Demir; ‘Her yıl gurbetçilerimiz 7. ayda izine geliyorlar. Köylerine rahat gidip gelebilmeleri için, bir an evvel yapılmasında ısrar ettik ve gerçekleşmesini sağladık. İlçemizin diğer istikametindeki yollarında bakım ve onarımı için gerekli çalışmaları sürdürüyoruz, gayemiz halkımıza hizmettir’ dedi.
Emirdag.com.tr

Comments are now closed for this entry