6 Köyümüzün Çocuk Parkları Emirdağının Başka Köylerine

Gösterim: 2374

 

 

Verilen göç nedeniyle nüfusları büyük bir hızla düşen Emirdağ'ın 6 köyüne İl Özel İdaresi tarafından yapılması planlanan çocuk parkları için ayrılan kaynak köylerde yaşayan çocuk sayısının azlığı nedeniyle Emirdağ'daki başka yatırım alanlarına kaydırılacak.

İl Genel Meclisi Ağustos ayı üçüncü bileşim toplantısı İl Genel Meclisi Başkanı Salih Sel başkanlığında yapıldı. Gündeme dair üç maddenin görüşüldüğü toplantıda İl Özel İdaresi kadro değişikliği Emirdağ Aziziye İ.Ö.O ile Mithatpaşa İ.Ö.O. bakım ve onarımında kullanılmak üzere ödenek aktarılması ve Hocalar İlçesi birliklere yapılacak yardımlar için harcama kalemine ödenek aktarılması konularındaki komisyon raporları oy birliği ile kabul edildi.

Bu Yatırım Gereksiz Mi

İl Genel Meclisi Başkanı Salih Sel Emirdağ meclis üyelerinin önerisi üzerine Emirdağ İlçesi'ndeki altı köye yapılacak olan çocuk parklarının başka köylere yapılmasını gündeme taşıdı. Konuyla ilgili olarak açıklama yapan Emirdağ İl Genel Meclisi Üyesi Yusuf Demir Emirdağ İlçesi'ndeki altı köyde çocuk yoğunluğunun az olduğunu bu köylere yapılması planlanan parkların çocuk yoğunluğu daha fazla olan köylere aktarılmasını istediklerini söyledi. Oylamaya sunulan bu konu İl Genel Meclisi tarafından oy çokluğu ile kabul edildi.

Asfalt Yolu Olmayan Tek Köy

Emirdağ'a bağlı Leylekli Köyü'nün ilimizde asfalt yolu olmayan tek köy olduğunu ifade eden Demir 'Bu köyümüzün en yakın karayoluna olan uzaklığı 17 kilometredir. Bu köyde yaşayan vatandaşların sayısı da 40 civarı. Biz bunu dile getirmedik. Çünkü bu yol yapılsa maliyeti en az 1 milyon lira tutarında olur' dedi. Demir'in bu sözleri sonrasında meclis üyeleri arasında bir fikir ayrılığı yaşanırken bazı üyeler 'Devlet baba ise babalığını göstermeli. Devlet bir vatandaş dahi olsa oraya yol yapmak zorundadır' derken bir başka grup ise nüfusu az olan yerlere bu gibi hizmetlerin götürülmesinin pahalıya mal olacağın dile getirdiler.

Comments are now closed for this entry